РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828555<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зборівська О. В. 
Депонувальна здатність сегментів пагона в сортів озимої пшениці різного періоду селекції / О. В. Зборівська, М. В. Тарасюк, О. О. Стасик // Фізіологія рослин і генетика. - 2021. - 53, № 6. - С. 501-512. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

В умовах дрібноділянкового досліду вивчали накопичення та ремобілізацію водорозчинних вуглеводів в окремих частинах стебла головного пагона сортів озимої пшениці Подільська нива, Єдність і Збруч, які було внесено до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, відповідно у 2018, 2008 і 1994 рр. Стебло розділяли на частини: листкові піхви двох верхніх міжвузлів, два верхні міжвузля без листкових піхв, листкові піхви решти нижніх міжвузлів і решта нижніх міжвузлів без листкових піхв. Вміст водорозчинних вуглеводів визначали у фази цвітіння (ВВСН 65), молочної стиглості (ВВСН 77) і повної стиглості зерна. Депонувальну здатність (ємність) визначали як кількість ремобілізованих вуглеводів, розраховану за різницею їх максимального й остаточного валового вмісту у фазу повної стиглості зерна. Встановлено, що сорти Подільська нива і Єдність мали виші максимальні рівні питомого вмісту водорозчинних вуглеводів у більшості частин стебла у порівнянні із сортом ранішого періоду селекції Збруч. Новітній високопродуктивний сорт Подільська нива суттєво переважав за депонувальною здатністю стебла сорти ранішої селекції Єдність і Збруч, а останній - сорт Єдність через більшу масу сухої речовини. У сорту Подільська нива депоновані вуглеводи накопичувалися переважно у нижніх міжвузлях стебла, у сортів Єдність і Збруч - у верхніх. Частка піхв у загальній депонувальній ємності була удвічі меншою за частку власне стебла у сортів Збруч і Єдність та утричі - у сорту Подільська нива. Маса зерна з колоса позитивно корелювала з максимальною загальною кількістю водорозчинних вуглеводів у стеблі (r = 0,98) та кількістю ремобілізованих вуглеводів (r = 0,95). Одержані дані свідчать про важливість поліпшення депонувальної здатності стебла для подальшого селекційного підвищення врожайності озимої пшениці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-272.5 + П212.103-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського