РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828615<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скиба В. Я. 
Біохімічні та морфологічні зміни в ротовій рідині хворих на червоний плоский лишай після проведеного лікування / В. Я. Скиба, Л. М. Хромагіна, О. О. Поліщук, О. В. Скиба, Т. В. Перекрест // Вісн. стоматології. - 2023. - 47, № 1. - С. 88-93. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Вивчення патогенезу червоного плоского лишаю (ЧПЛ) з метою розробки патогенетичних методів лікування і надалі залишається актуальною проблемою в стоматології. Мета дослідження - дослідити біохімічні та цитологічні зміни в ротовій рідині та слизовій оболонці порожнини рота у хворих на ЧПЛ після проведеного лікування. Об'єктами дослідження були слизова оболонка порожнини рота та ротова рідина хворих з ЧПЛ, які проходили амбулаторне лікування в ДУ "Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії Національної академії медичних наук України". Після збору анамнезу у хворих та об'єктивного клінічного дослідження ротової порожнини був поставлений діагноз - ерозивно-виразкова форма ЧПЛ. Наведені результати клінічного, біохімічного та морфологічного дослідження ротової рідини після лікування хворих з ерозивно-виразковою формою ЧПЛ. Показано, що після проведеного запропонованим лікування в ротовій рідині хворих відмічається підвищення активності лізоциму, фактора неспецифічного антимікробного захисту, та достовірне зниження активності протеолітичних ферментів. В ротових змивах відмічається зниження міграції лейкоцитів в ротову порожнину, та зменшення десквамації епітелію слизової оболонки порожнини рота, котрі відображають інтенсивність клітинної інфільтрації та запальної реакції. Віддалені спостереження свідчать, що після проведеного лікування елементи ураження епітелізувалися в середньому на 2 дня скоріш, по відношенню до раніш проведеного лікування, а також зменшувалась і кількість рецидивів захворювання на рік по відношенню до лікування. Висновки: отримані результати клінічного та лабораторного дослідження свідчать, що запропоноване лікування може застосовуватись в практичній стоматології, а курс лікування необхідно призначати після кожного рецидиву захворювання.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського