РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828625<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фастовець О. О. 
Результати клініко-функціонального дослідження хворих із частковими дефектами зубних рядів, ускладнених зубощелепними деформаціями, що потребують ортодонтичного лікування на етапі підготовки до зубного протезування / О. О. Фастовець, О. І. Сергієнко // Вісн. стоматології. - 2023. - 47, № 1. - С. 153-159. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - провести клініко-функціональне дослідження хворих із частковими дефектами зубних рядів, ускладнених зубощелепними деформаціями, що потребують ортодонтичного лікування на етапі підготовки до зубного протезування. До спостереження було включено 300 хворих віком від 28 до 57 років, що потребували попереднього ортодонтичного лікування з приводу деформацій зубних рядів, які виникли внаслідок їх часткових дефектів. Серед обстеженого контингенту дослідних переважали жінки (65,3 %). Особи молодого віку (за ВООЗ до 45 років) склали значну більшість (70,3 %). Досліження передбачало традиційний стоматологічний огляд, вивчення діагностичних моделей щелеп в артикуляторі, визначення типу прикусу із застосуванням методики телерентгенографії у боковій проекції з подальшим аналізом за McLaughlin; ортопантомографію, комп'ютерні томографію та оклюзіографію. Встановлено, що серед зазначеного контингенту хворих переважали малі (43,0 %) та середні (46,0 %) дефекти зубних рядів. 13,0 % хворих мали дефекти зубного ряду I класу за Кеннеді, 21,3 % - II класу, 37,7 % - III класу, 28,0 % - IV класу. У 16,3 % дослідних діагностована I група деформацій оклюзійної поверхні зубних рядів (вертикальне переміщення зубів); у 36,7 % - II група (мезіодистальне переміщення зубів); у 14,0 % - III група (вестибулооральне переміщення); у 0,7 % - IV група (обертання навколо повздовжньої осі зуба); у 32,3 % - V група (комбіновані переміщення зубів). У 36,0 % випадків встановлена I форма вертикального зубоальвеолярного переміщення зубів із гіпертрофією альвеолярного відростка, тоді як у решти 64,0 % хворих - II форма з подовженням клінічних коронок зубів. За даними ортопантомографії та комп'ютерної томографії деструктивні явища в пародонті встановлені у 36,3 % дослідних. За результатами комп'ютерної діагностики оклюзійні порушення різного ступеня вираженості виявлені в 100 % випадків. Висновки: серед хворих із частковими дефектами та вторинними деформаціями зубних рядів, які потребують ортодонтичного лікування до початку зубного протезування, переважають особи молодого віку із малими та середніми дефектами зубних рядів. Дані хворі мають запально-деструктивні явища в тканинах пародонта, що вимагають додаткової діагностики та вірогідно ускладнять подальше ортодонтичне лікування. Одночасно наявність оклюзійних розладів у всіх дослідних хворих передбачає контроль оклюзії в динаміці на усіх етапах ортодонтичного лікування.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського