РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828955<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щур І. З. 
Економічна ефективність сонячної електростанції в індивідуальному домогосподарстві за різних сценаріїв динаміки "зеленого" тарифу / І. З. Щур, Т. В. Галайко, Т. Я. Дзьоба // Electrical Power and Electromech. Systems. - 2021. - 3, № 1. - С. 87-102. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

"Зелений" тариф - спеціальна ціна, за якою купують електричну енергію, вироблену відновлюваними джерелами енергії - гідроелектростанціями, сонячними, вітровими установками. Підприємства та домогосподарства, які виробляють електроенергію за "зеленим" тарифом, продають її на ринок значно дорожче, ніж традиційні виробники теплової або атомної енергетики. Проаналізовано законодавчі та нормативні акти щодо "зеленого" тарифу в Україні та проблеми їх виконання. Розглянуто застосування сонячних електричних станцій (СЕС) в індивідуальних домогосподарствах. На основі електронної інформаційної бази погодинних регіональних метеорологічних даних у м. Львів, сформованої в середовищі Microsoft Excel, проведено розрахунок середньомісячного погодинного притоку питомої потужності сумарної сонячної радіації, що падає на стаціонарно розміщені й оптимально орієнтовані фотоелектричні панелі (ФЕП), і визначено потужність електричної енергії на їх виході. За результатами аналізу інформації з різних джерел визначено динаміку вартостей основних комплектуючих для індивідуальних СЕС, а також наведено аналіз динаміки та прогноз тарифу на електричну енергію для населення в Україні. На підставі аналізу ситуації на енергоринку України розглянуто 2 можливі сценарії динаміки "зеленого" тарифу на електроенергію, генеровану в індивідуальних господарствах із сонячної енергії, - оптимістичний і песимістичний. Для кожного з цих сценаріїв на базі розробленої методики для СЕС потужністю 30 кВт, установлених у 2015 р. і 2021 р. у досліджуваному типовому варіанті домогосподарства, визначено їх економічну ефективність і термін окупності. Проведені дослідження показали, що на термін окупності СЕС найбільше впливає рік її встановлення: СЕС, які встановлюються пізніше, мають значно коротший термін окупності, що пов'язано зі стрімким зниженням вартості ФЕП. Розглянуті варіанти сценаріїв динаміки "зеленого" тарифу показали, що за оптимістичного сценарію можна отримати на 30 - 40 % більший прибуток від експлуатації СЕС у порівнянні з песимістичним сценарієм, незалежно від року встановлення СЕС.



Шифр НБУВ: Ж101838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського