РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829019<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Perelmuter A. V. 
Assessment of robustness of hinged-bar systems = До оцінки живучості шарнірно-стрижневих систем / A. V. Perelmuter // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 109. - С. 3-19. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Як правило, проєктування конструкцій ураховує передбачувані навантаження та для таких варіантів роботи підбираються розміри поперечних перерізів. Однак конструкції можуть зазнавати і непередбачених подій, таких як інтенсивні явища навколишнього середовища, аварії, зловмисні дії, а також помилки планування або виконання. Ця обставина визначає інтерес до проблеми живучості конструкцій, якій останнім часом присвячується багато робіт. Розглянуто методи оцінки живучості шарнірно-стрижневих систем. Об'єктом дослідження обрано фермові конструкції, найпростіші у обчислювальному відношенні, але що надають можливість повністю проілюструвати запропонований підхід. Спочатку аналізуються відмінності прогресуючого обвалення (опис процесу) від непропорційного розвитку локальних руйнувань (опис стану). Вказано на узагальнювальний характер поняття живучості та її від поняття невразливості. Розглянуто проблему виміру живучості. Праналізовано відомі кількісні оцінки живучості, основну увагу при цьому спрямовано на оцінки, інваріантні по відношенню до напруженого стану як більш загальні. Розглянуто оцінки, що використовують такі властивості матриці жорсткості як число обумовленості, або засновані на зіставленні детермінантів початкової матриці жорсткості, що змінилася. Вказано те що, що ступінь статичної невизначеності може лише необхідним, але недостатнім вимірником живучості. Відзначено відомий варіант оцінки живучості за допомогою матриці надмірностей, що визначається зусиллями, які необхідно докласти для складання системи з елементів, що мають довжину, відмінну від проєктної. Цьому варіанту протиставляється використання матриці-проектора, елементи головної діагоналі якої вказують на ступінь стрижнів у забезпеченні живучості. Розглянуто основні властивості проектора, обумовлені тим, що він є матрицею нильпотентною. Показано можливість перерахунку початкової матриці-проектора до проектора системи, що змінилася, за допомогою кроку жорданових виключень. На найпростішому прикладі продемонстровано формування та зміни матриці-проектора. Крім руйнування стрижня розглянуто і випадок його ушкодження (часткового руйнування), показано як це позначається на зміні проектора і перерозподіл внутрішніх зусиль.



Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського