РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829034<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pyskunov S. O. 
The analysis of the continuous fracture process of the steam-turbine rotor with the local defect = Дослідження процесу розвитку континуального руйнування ротора парової турбіни з локальним дефектом / S. O. Pyskunov, R. M. Ostapenko, I. D. Kara // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 109. - С. 203-212. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Найголовнішими факторами, що визначають ресурс роботи роторів парових турбін, які працюють в умовах тривалого навантаження під дією високих температур, є накопичення деформацій повзучості та супутнє накопичення пошкодженості матеріалу. Неоднорідність матеріалу призводить до виникнення дефекту, який є концентратором напружень. Для опису впливу розсіяних пошкоджень на міцність матеріалу конструкції застосовується функція пошкодженості, значення якої змінюється в процесі експлуатації. Для проведення дослідження розглянуто дискретні моделі за N = 235, N = 731 і N = 2047. Використання густіших дискретних моделей надає змогу уточнити величину основного ресурсу ротора на 2 і 1 % відповідно. Для скінченноелеметної моделі за N = 731, величина основного ресурсу роботи ротора за наявності дефекту становить 104 000 год., що на 15 % менше, ніж у разі відсутності дефекту. Величина додаткового ресурсу роботи ротора складає 6000 год. На ізолініях у межах поперечного перерізу ротора в момент часу 2200 год. можна спостерігати найбільші значення параметра пошкодженості поблизу дефекту, а різниця максимальних значень параметра пошкодженості для ротора з дефектом і без нього складає 30 %, яка з часом збільшується до 70 %. Після 104 000 год. область накопичення максимальних значень <$E omega> збільшується в обох напрямах поперечного перерізу ротора таким чином, що в напрямі осі обертання приріст максимальних значень параметра пошкодженості відбувається інтенсивніше. В момент часу 107 000 год. співвідношення між характерними розмірами зони континуального руйнування в напрямах вісей становить 2/3, а в моменту часу 110 000 год. становить приблизно 1/2. Значення параметра пошкодженості у скінченних елементах, що межують із зоною руйнування не перевищує 0,3, тобто накопичення пошкодженості є локальним.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського