РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829056<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lysenko T. 
Environmentally friendly materials and technologies for the production of castings from aluminum alloys = Екологічно чисті матеріали та технології для виробництва виливків із алюмінієвих сплавів / T. Lysenko, I. Prokopovich, M. Zamiatin, V. Dotsenko, M. Tur // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2022. - Вип. 2. - С. 5-15. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Розглянуто актуальну проблему розробки та створення екологічно чистих матеріалів і технологій для ливарного виробництва. За останні роки змінилися пріоритети у розвитку матеріалів і технологічних процесів у бік їх сумісності з навколишнім середовищем. На перший план виходять екологічні аспекти виробництва, які визначаються шкідливими викидами в атмосферу, що жорстко регламентується Кіотським протоколом. У ливарному виробництві для отримання виливків у разових формах розроблені та застосовуються різні технології, які можуть бути розділені, виходячи з виду застосовуваної форми та методу її виготовлення. Основний зміст дослідження становить аналіз традиційних ливарних технологій і найперспективнішої технології лиття в низькотемпературні форми (НТФ). Особливістю лиття в НТФ є суттєве збільшення міцності форм, у порівнянні з литтям у піщано-глинисті форми, а також можливість використання як основного сполучного - воду. Даний метод виготовлення форм покращує структуру, підвищує точність і геометрію виливків, економить формувальні матеріали, і, що особливо важливо, покращує екологію, усуваючи шкідливі викиди в атмосферу ливарних цехів. Однак, спосіб лиття в НТФ має ряд недоліків, пов'язаних з утворенням на поверхні виливків раковин, пір, а також підвищеного пригару. Для усунення даних недоліків запропоновано нанесення протипригарних покриттів на поверхню НТФ і стрижнів. Увагу приділено розробці та дослідженню протипригарних покриттів (ППП), які надають змогу використовувати екологічно чисту технологію лиття в НТФ для виробництва виливків із різних сплавів підвищеної якості. Виділено та описано склади покриттів і методику визначення оптимального складу ППП, яке можна було б рекомендувати для виробництва алюмінієвих виливків у низькотемпературних ливарних формах. Отримані результати говорять про високий потенціал використання наведеної технології, як засобу підвищення екологічної безпеки ливарного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: К61-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського