РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829088<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибчук А. В. 
Функціональна спрямованість інтегрованого інструментарію економічного механізму підвищення енергоефективності національної економіки / А. В. Рибчук, О. Р. Процишин, Я. С. Лапчук, В. І. Зінкевич // Бізнес Інформ. - 2023. - № 6. - С. 49-56. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано сутність і напрями підвищення енергоефективності національної економіки. Зазначено, що провідна роль у цьому процесі відводиться економічному механізму, який узагальнено слід представляти як інтегровану систему засобів впливу на економічні явища, що спостерігаються в процесі виробництва, обміну, розподілу та споживання енергоресурсів. Підкреслено, що найважливішим показником, що характеризує ефективність енергоспоживання на макрорівні, є енергомісткість валового внутрішнього продукту (ВВП), за яким Україна суттєво відстає від багатьох країн світу. Тому одним із дієвих інструментів зменшення енергомісткості ВВП держави є використання засобів податкового стимулювання. Розкрито функціональну роль структурних елементів економічного механізму енергоефективності, які проявляються в такому: по-перше, провідне місце в системі інструментів реалізації енергоефективної політики займає ціноутворення на енергоресурси, у якому, на жаль, домінує витратна методологія. Водночас необхідно позбавити підприємства вітчизняного ПЕК права маніпулювати цінами на свою продукцію; по-друге, з метою реалізації політики енергоефективності необхідно формувати тарифи на енергоресурси на основі відшкодування економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво, транспортування та доставку до споживачів; по-третє, реалізація стратегічних цілей розвитку енергозбереження потребує здійснення значних вкладень, зокрема цільових кредитів для фінансування енергозбережувальних технологій. Доведено необхідність пошуку та розроблення нових, більш дієвих інструментів економічного механізму підвищення енергоефективності національної економіки.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського