РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829093<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибчук А. В. 
Інструменти забезпечення стійкого інноваційного розвитку національної економіки / А. В. Рибчук, Р. М. Павлюх // Бізнес Інформ. - 2023. - № 6. - С. 88-93. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено імперативи формування та застосування інноваційних інструментів стійкого розвитку національної економіки. Зазначено, що становлення інноваційної економіки повіязане з формуванням нового сегмента сучасного господарства - національної інноваційної системи (НІС), яка є сукупністю державної інноваційної політики, суб'єктів інноваційної діяльності, інноваційної інфраструктури, інноваційних процесів та ресурсів, де всі елементи рівнозначні та перебувають у тісній функціональній взаємозалежності. Підкреслено, що найважливішою умовою модернізації вітчизняної економіки є формування НІС, яка має ліквідувати інституційні та організаційні розриви між фундаментальним, прикладним, галузевим, освітнім і корпоративним секторами науки; сконцентрувати на стратегічних напрямах інноваційного розвитку необхідні матеріальні, фінансові та кадрові ресурси. Зазначено, що ключовим завданням у галузі створення інфраструктури інноваційної системи є заповнення відсутніх ланок, що передбачає розвиток інститутів та механізмів фінансування інновацій, виробничо-технологічної інформаційної та консалтингової інфраструктури, мережа яких розвивається вкрай повільними темпами. Наведено структуру інноваційного механізму, що включає: три контури управління, які забезпечують законодавчу базу інноваційної діяльності; національну конкурентоспроможність; управління стійким розвитком країни через активізацію людського капіталу. Доведено, що в умовах переходу до інноваційної моделі розвитку змінюються функції та завдання державного регулювання. На перший план висувається завдання з розроблення ефективної політики, яка відіграє роль каталізатора у формуванні загальних умов розвитку підприємництва та інноваційної діяльності.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського