РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829117<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хаустова В. Є. 
Резильєнтність економіки: сутність і виклики для України / В. Є. Хаустова, О. І. Решетняк // Бізнес Інформ. - 2023. - № 7. - С. 30-41. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Стаття присвячена концепції резильєнтності, яка походить від екологічних досліджень, але згодом була застосована до соціальних та економічних систем. Мета роботи - визначення змістовного наповнення поняття "резильєнтність" і виявлення ключових викликів резильєнтності української економіки у XXI ст. Досліджено сутність понять "резильєнтність", "резильєнтність економіки", існуючі підходи до їх тлумачення, відмінності від понять "стійкість" і "стабільність"; визначено та досліджено ключові ризики та шоки, що становили виклики резильєнтності української економіки у XXI ст. Визначено, що резильєнтність в економіці означає здатність системи до відновлення та адаптації після кризових, стресових ситуацій. Поняття резильєнтності відрізняється від стійкості та стабільності, акцентуючи увагу на постподієвій адаптації системи. Визначено два підходи до розуміння резильєнтності: перший зорієнтований на відновлення системи до рівноваги після кризових подій, а другий - на постійну адаптацію до змін. Ситуації в Україні, такі як світова фінансова криза 2008 р., російська агресія у 2014 р., пандемія COVID-19 та вторгнення росії у 2022 р., значно вплинули на економіку країни та підкреслили необхідність розвитку резильєнтних механізмів для забезпечення стійкості та відновлення після шокових подій. Обгрунтовано важливість розуміння та дослідження концепції резильєнтності для розвитку ефективних стратегій управління кризами та створення стійких економічних систем у змінних умовах. Імплементація досвіду та дослідження факторів резильєнтності інших країн, які стикалися з подібними викликами після воєнних конфліктів, може стати корисним для України для подолання кризи, забезпечення стабільності та зростання, а також збереження потенціалу для подальшого розвитку після завершення війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського