РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829122<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голян В. А. 
Формування децентралізованої моделі фінансово-економічного регулювання природоохоронної та природо-експлуатаційної діяльності: орієнтація на європейський досвід / В. А. Голян, Н. В. Мединська, Ю. О. Мороз, О. С. Замлинський // Бізнес Інформ. - 2023. - № 7. - С. 74-82. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Встановлено, що в умовах воєнного стану та поглиблення децентралізації влади і реформи місцевого самоврядування виникає необхідність у формуванні децентралізованої моделі фінансово-економічного регулювання природокористування, яка дасть змогу результативніше акумулювати природно-ресурсні та екологічні платежі та забезпечувати їх цільове використання в частині розширеного відтворення природно-ресурсного потенціалу та охорони довкілля. Обгрунтовано, що прикметною рисою міжбюджетного розподілу природно-ресурсної ренти та екологічного податку є їх надмірна централізація, що не дозволяє сформувати достатню фінансову базу місцевого самоврядування для фінансово-інвестиційного забезпечення відтворення природно-ресурсного потенціалу, розбудови мережі об'єктів природно-господарської та природоохоронної інфраструктури й охорони навколишнього природного середовища. Виявлено, що в 1999 - 2021 рр. у динаміці питомої ваги місцевих бюджетів у загальних надходженнях рентної плати та плати за використання інших природних ресурсів і екологічних податків до Зведеного бюджету України спостерігається низхідна тенденція, що свідчить про наявність розривів між задекларованими пріоритетами бюджетно-фіскальної дерегуляції в системі управління природними ресурсами й охороною довкілля та реальною децентралізацією акумуляції екоресурсних платежів у публічних бюджетах. Встановлено, що результативність функціонування децентралізованої моделі фінансово-економічного регулювання природокористування напряму залежить від зростання концентрації екоресурсних платежів у місцевих бюджетах, що в поєднанні з просторово-територіальними комунальними активами дасть змогу диверсифікувати джерела та методи фінансово-інвестиційного забезпечення раціоналізації використання природної сировини та охорони довкілля на прилеглих територіях. Обгрунтовано, що в основу побудови децентралізованої моделі фінансово-економічного регулювання природокористування необхідно закласти польський досвід організації фінансово-інвестиційного забезпечення оздоровлення довкілля на основі формування мережі фондів охорони навколишнього природного середовища на національному та регіональному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)626 + У9(4УКР)281

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського