РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829123<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Біличенко М. М. 
Вплив цифрової трансформації на формування системи економічної безпеки підприємства / М. М. Біличенко, Н. В. Касьянова // Бізнес Інформ. - 2023. - № 7. - С. 83-91. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження особливостей формування системи економічної безпеки підприємства з урахуванням ризиків, які виникають в умовах цифрової трансформації. При аналізі, систематизації й узагальненні наукових праць багатьох вітчизняних та іноземних учених було детально розглянуто особливості цифрової трансформації підприємства та її вплив на складові загальної системи економічної безпеки підприємства. У результаті дослідження було виділено й узагальнено основні проблеми та ризики, з якими стикаються більшість підприємств, що знаходяться у процесі цифрової трансформації, зокрема виділено такі групи: технологічні, операційні, управлінські, фінансові та ризики конфіденційності. Визначено негативний вплив нових ризиків, які пов'язані із цифровою трансформацією, на фінансову, технологічну, інформаційну, кадрову та інтелектуальну підсистеми загальної системи економічної безпеки підприємства. Обгрунтовано, що ефекти від реалізації нових ризиків можуть мати деструктивний характер щодо діяльності всього суб'єкта господарювання та призвести до істотних фінансових, економічних та організаційних втрат підприємства. Запропоновано поетапне управління ризиками в системі економічної безпеки підприємств, що перебувають в процесі цифрової трансформації, а саме: ідентифікація та діагностика нових ризиків; оптимізація ризику; моніторинг стану економічної безпеки підприємства. З метою забезпечення нормального функціонування та мінімізації дії негативних факторів та ризиків цифрової трансформації сформовано такі пропозиції: впровадження та використання комплексної автоматизованої системи управління та раціоналізації бізнес-процесів; використання хмарних обчислень і рішень SaaS; розробка необхідних матеріалів для навчання персоналу; використання нових інформаційно-комунікативних та аналітичних технологій; забезпечення інвестицій у розвиток цифрових навичок; укладання угод з технологічними партнерами; розвиток культури інновацій та адаптивності. Перспективами подальших досліджень у даному напрямі є визначення та кількісна оцінка впливу цифрової трансформації на систему економічної безпеки підприємства, а також розробка підходів до управління новою системою економічної безпеки на основі використання новітніх технологій штучного інтелекту та цифровізації бізнес-процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського