РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829131<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибчук А. В. 
Інфляція в системі суспільно-економічних відносин / А. В. Рибчук, М. Б. Файдула // Бізнес Інформ. - 2023. - № 7. - С. 146-150. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено сутнісні риси, глибинні причини та основні форми прояву інфляції як багатофакторного явища, яке неминуче супроводжує економічний розвиток практично всіх країн світу. Показано, що джерела та наслідки інфляції мають не тільки грошову природу, а коріняться глибоко у структурних проблемах і впливають безпосередньо чи опосередковано на сукупність суспільних відносин. Зазначено, що природа інфляції коріниться в соціальному конфлікті щодо розподілу суспільного продукту між різними соціальними групами суспільства. Підтверджено, що сама по собі інфляція складна та неоднорідна за своїми причинами походження, загальними рисами інфляційного процесу, механізмом дії та наслідками. Стверджується, що інфляція - це грошовий феномен, оскільки вона породжується надлишком грошової маси в обігу. Проте слід зазначити, що негрошові чинники також можуть бути причиною інфляції. Незалежно від того, в якій сфері зароджується інфляція - монетарній чи немонетарній - грошові та негрошові чинники виявляються взаємозалежними, оскільки взаємодіють у відтворювальному процесі. Підкреслено, що однією з рушійних сил інфляційного механізму є нерівномірність підвищення цін, у результаті чого частина економічних суб'єктів виявляються зацікавленими в існуванні інфляції. Встановлено, що на інфляційний процес значною мірою впливає і характер національної економіки та ринку. Панування монополістичних структур економіки, переважна частка недосконалої конкуренції на ринках є сприятливим середовищем, у якому досить легко підхоплюються та посилюються інфляційні тенденції. Виявлено, що інфляційні процеси національної економіки можуть також виникати внаслідок міжнародного обміну, через ціновий механізм зовнішньої торгівлі, коли зростання ціни на імпортні ресурси створює імпульс інфляційним витратам усередині країни.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського