РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829215<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ащеулова Т. В. 
Патогенетична обурунтованість застосування сакубітрилу/валсартану при респіраторно-кардіальній коморбідності : (огляд) / Т. В. Ащеулова, К. М. Компанієць, Н. М. Герасимчук, І. В. Ситіна // Патологія. - 2022. - 19, № 3. - С. 236-246. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

До коморбідних станів, що істотно погіршують показники якості та тривалості життя, належать хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) і серцева недостатність. Труднощі медикаментозної терапії полягають у несумісності підходів до лікування хронічної обструктивної хвороби легень і супутньої кардіоваскулярної патології. Мета роботи - пошук наукових доказів щодо можливого використання комбінованого препарату LCZ696 (angiotensin receptor neprilysin inhibitor, ARNI), який містить інгібітор неприлізину сакубітрил (AHU377) і блокатор рецепторів ангіотензину II валсартан, у пацієнтів із поєднанням хронічного обструктивного захворювання легень і серцевої недостатності. У результаті огляду фахової літератури встановили: причиною летальності у хворих на ХОЗЛ можуть бути і зміни з боку дихальної системи, й ускладнення з боку серцево-судинної системи. Виявлено, що, прогресуючи, ХОЗЛ призводить до формування легеневої гіпертензії, гіпертрофії правого шлуночка, зниження його систолічної функції, наступної дилатації правого шлуночка, а також спричиняє виникнення правошлуночкової серцевої недостатності, що є одним із найсерйозніших і найскладніших випробувань у лікувальному процесі. Наслідком цієї поєднаної патології є виникнення лівошлуночкової серцевої недостатності. Висвітлено роль системи натрійуретичних пептидів: мозкового натрійуретичного пептиду, мозкового натрійуретичного пропептиду, натрійуретичного пептиду С-типу і N-кінцевого попередника натрійуретичного пептиду C-типу - як маркерів ХОЗЛ і серцевої недостатності. Натрійуретичний пептид - підтверджений маркер серцевої недостатності. Його висока цінність досягається завдяки визначенню прогнозу та стратифікації ризику у хворих із серцевою недостатністю. Натрійуретичний пептид діє як судинорозширювальний засіб, має антипроліферативну активність через шлях G-залежної протеїнкінази, сприяє бронходилятації, спричиняючи вивільнення ацетилхоліну з клітин бронхіального епітелію. Висновки: натрійуретичні пептиди можуть бути потенційним засобом лікування в пацієнтів із серцевими ускладненнями та ХОЗЛ. Найкращий спосіб подовження "терміну життя" натрійуретичного пептиду - пригнічення його деградації за допомогою інгібітора неприлізину сакубітрилу.



Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського