РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829233<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баранов В. 
Ефект дії індолілмасляної кислоти і глинування на морфометричні параметри сосни звичайної та сосни жорсткої в умовах росту на техногенних субстратах / В. Баранов, С. Ващук, Л. Карпінець, І. Микієвич // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. - 2021. - Вип. 85. - С. 53-58. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Вивчено вплив різних концентрацій індолілмасляної кислоти (ІМК) за глинування кореневої системи на морфометричні показники саджанців сосни звичайної (Pinus sylvestris L.) на породному відвалі вугільних шахт і сосни жорсткої (Pinus rigida Mill.) в умовах росту на техногенних субстратах відвалу в модельних дослідах. Виявлено, що застосування методу глинування кореневої системи сосни за одночасного додавання ІМК сприяє значному збільшенню ростових параметрів надземної фітомаси та розвитку кореневої системи як у модельних, так і в польових дослідах. Найбільшу кількість коренів у сосни жорсткої (лабораторні умови) стимулювали концентрації ІМК - 100 та 200 мг/кг глини на чорному субстраті (296 %), а масу коренів цих же концентрацій - на червоному субстраті (795 та 788 % відповідно). На чорному субстраті усі концентрації індолілмасляної кислоти (50, 100, 200 мг/кг глини) значно краще стимулювали довжину пагона, зокрема, ІМК 100 мг/ кг глини (244 %). На червоному субстраті за дії усіх співвідношень ІМК до глини ріст пагона був повільнішим, ніж на чорному. Проте спостерігали значне нагромадження його біомаси, зокрема, за концентрації ІМК 100 мг/кг глини - 554 %. Досліджено, що саджанці сосни звичайної, які росли на породному відвалі Центральної збагачувальної фабрики впродовж 2 і 3 років, за використання глинування й ІМК у різних концентраціях також збільшували свої морфометричні параметри. Виявлено, що у 2-річних саджанців хвойного дерева максимальну фітомасу пагона (438 %) встановлено за співвідношення ІМК до глини - 100 мг/кг глини. ІМК у концентраціях 100 та 200 мг/кг глини суттєво вплинула на формування біомаси коренів у рослин - 748 та 690 % відповідно. На 3-й рік росту сосни звичайної на техногенних субстратах спостережено значне нагромадження маси кореня за концентрації ІМК 100 та 200 мг/кг глини (1168 - 1189 % відповідно). Надземна фітомаса була найбільшою (777 %) за концентрації ІМК 100 мг/кг глини. Встановлено, що оптимальною концентрацією для онтогенезу рослин є ІМК у співвідношенні 100 мг/кг глини як у модельних, так і в польових дослідах.



Шифр НБУВ: Ж28852:Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського