РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829296<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пап В. О. 
Блок синхронізації системи дзеркал, що використовується для розділення оптичних каналів телескопа ТПЛ-1 / В. О. Пап, Ю. М. Глущенко, М. М. Медведський // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2021. - 37, № 3. - С. 84-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Метод лазерної локації штучних супутників Землі базується на вимірюванні часу проходження лазерного імпульсу від передавача до супутника і назад до приймача. Особливістю телескопів ТПЛ є те, що прийом і передача лазерного сигналу здійснюється одним і тим же телескопом, що вимагає додаткових пристроїв для розділення зондувального та прийнятого сигналів. Крім того, цей телескоп часто служить також і для візуального супроводу об'єкта, що додатково ускладнює оптичну схему. У більшості випадків сигнали розділяють механічним чином - за допомогою дзеркал, що обертаються. Дзеркала в одному положенні пропускають сигнал у певний канал, а в іншому положенні - відбивають його в інший канал. Період обертання дзеркал відповідає періоду роботи лазерного передавача. Обидва дзеркала обертаються з однаковим періодом, але із зсувом фаз. Як компаратор фаз використовується логічна схема, побудована на двох D-тригерах та одному елементі 2І-НІ. Розглянуто схему і принцип роботи пристрою для синхронізації дзеркал сигналами керівного комп'ютера та давачів положення дзеркал. Даний пристрій успішно використовується па станції лазерної локації Латвійського університету "Рига-1884", що входить до складу мережі ILRS.


Індекс рубрикатора НБУВ: В6 с0 + В641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського