РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829302<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іщук Н. В. 
Аналіз часових рядів координат ГНСС-станції "Чернігів" (CNIV) / Н. В. Іщук, М. В. Іщенко, Ю. І. Великодський // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2021. - 37, № 4. - С. 79-91. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

ГНСС-спостережетя, які виконуються на перманентних станціях, пов'язані безпосередньо з глобальними та локальними рухами земної кори, а також зазнають впливу різних факторів, таких як багато-променевість та радіозашумлення сигналу. На цей час вплив таких ефектів вдається аналізувати та виключати з подальшої обробки ГНСС-спостережень. Проте є ряд ГНСС-станцій, які заслуговують на більш ретельний моніторинг стабільності роботи, оскільки вони задають земну реалізацію системи відліку. Прикладом такої ГНСС-станції на території України є станція "Чернігів" (CNIV, DOMES 15501M001), яка належить до класу "А" для задания Європейської референсної системи відліку. Проведено аналіз часових координатних рядів на основі довготривалих безперервних часових серій та проаналізовано лог-файл ГНСС-станції "Чернігів". Виконано порівняння координат станції за час роботи різного обладнання та зроблено висновки щодо стабільності роботи станції. Виявлено, що за весь час роботи станція працює стабільно і не має довготривалих перерв у спостереженнях. Найвагоміші зміни, що відбулися на станції, пов'язані зі зміною обладнання. На станції обладнання змінювалось тричі: у 2005 р. встановлено обладнання компанії "Trimble", 2011 р. його замінено на обладнання "NovAtel", а з 2013 р. встановлено обладнання "Leica", яке функціонує і досі. Аналіз часових рядів даної перманентної станції показав, що при дослідженні зміни координат одночасно для всіх обладнань відбувається певний стрибок на початку роботи обладнання "Leica", пов'язаний зі зміною обладнання, а саме з іншою системою монтування антени у стовп. Але при дослідженні координатних залишків окремо для кожного обладнання простежуються коливання величин у зимовий та літній періоди, що може бути пов'язано зі структурною деформацією ГНСС-антени.



Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського