РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829307<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Балишев М. 
Людвіг О. Струве (1858 - 1920): започаткування позиційної астрономії в Харківській астрономічній обсерваторії / М. Балишев // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2021. - 37, № 5. - С. 74-82. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто науково-дослідну роботу проф. Людвіга Оттовича Струве, представника всесвітньо відомої наукової династії Струве. Його діяльність стосувалася традиційного для династії Струве розділу позиційної астрономії-астрометрії. Роботи Л. О. Струве, присвячені дослідженню місячних затемнень та подвійних зір (зокрема, систем - Cassiopeia та Проціона), вивченню їх власних рухів та визначенню положень, відрізнялися незвичайною методичністю і ретельністю обробки. З'ясовано, що найбільшу значимість мали роботи, в яких Струве одним з перших астрономів обчислив швидкість обертання Чумацького Шляху, уточнив постійну прецесії та визначив координати апексу Сонця. У Харківській астрономічній обсерваторії Л. О. Струве провадив роботи з визначення положень зір-реперів для астероїда Ерос, виконував багаторічні спостереження приполярних зір, взяв участь у складанні каталогу 779 зодіакальних зір. Під його керівництвом було організовано експедицію харківських астрономів для спостереження повного сонячного затемнення 1914 р. Роботи Л. О. Струве були двічі відзначені премією Російського астрономічного товариства.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.3 д(4РОС) Струве, Л. О.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського