РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829327<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Alireza Mirataei 
Fast secure calculation of the open key cryptography procedures for IoT in clouds = Швидке захищене обчислення в хмарі процедур криптографії з відкритим ключем для IoT / Alireza Mirataei, M. Haidukevych, O. Маrkovskyi // Information, Computing and Intelligent System. - 2022. - № 3. - С. 56-62. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Досліджено процеси захищеної реалізації на віддалених комп'ютерних системах базової операції криптографії з відкритим ключем - модулярного експоненціювання. Мета дослідження - прискорення обчислювальної реалізації механізмів криптографічного захисту з відкритим ключем на термінальних мікроконтролерах комп'ютерних систем керування в режимі реального часу шляхом організації захищеного виконання базової операції цих механізмів - модулярного експоненціювання на віддалених комп'ютерних системах. Для досягнення поставленої мети використано мультиплікативно-адитивне розкладення коду експоненти, яке дозволило розділити обчислення на дві частини, більша з яких виконується на віддалених комп'ютерних системах з використанням хмарних технологій, а менша за обсягом - на термінальному мікроконтролері. При цьому за даними, що передаються в хмару на віддалені комп'ютерні системи практично неможливо відновити секретні компоненти операції. В результаті провдених досліджень теоретично обгрунтовано та розроблено метод прискорення реалізації на вбудованих термінальних мікроконтролерах IoT криптографічних механізмів захисту даних, базовою операцією яких є модулярне експоненціювання чисел великої розрядності. Метод грунтується на використанні для прискорення обчислень віддалених комп'ютерних систем та передбачає захист від реконструкції секретних ключів криптосистем за даними, що передаються в хмару. Основна відмінність запропонованого методу полягає в використанні єдиного механізму захисту секретних компонентів операції у вигляді мультиплікативного розкладення коду експоненти. Теоретично та експериментально доведено, що метод дозволяє в середньому в 50 разів прискорити виконання протоколів криптографічного захисту даних у IoT при забезпеченні достатнього для більшості практичних застосувань рівня захищеності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського