РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829329<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Klymenko I. 
Modern information systems security means = Сучасні засоби безпеки інформаційних систем / I. Klymenko, A. Verner // Information, Computing and Intelligent System. - 2022. - № 3. - С. 77-86. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Високі темпи технічного прогресу та поширення інформаційних технологій є досить розповсюдженим явищем сьогодення. Однак, статистичні дані вказують на те, що одночасно з позитивною динамікою спостерігається також і щорічне експоненційне зростання обсягу шкідливого програмного забезпечення, впливам якого піддаються інформаційні системи. Так у другому кварталі 2022 р. системами безпеки було виявлено 55,3 млн шкідливих і потенційно небажаних об'єктів, що стали серйозною загрозою інформаційній безпеці, приймаючи різноманітні форми, включаючи атаки на програмне забезпечення, крадіжки інтелектуальної власності, крадіжки особистих даних, крадіжки інформації, саботаж та вимагання інформації. Саме тому технології аналізу та виявлення потенційних небезпек постійно вдосконалюються. Однак, наразі жоден метод не здатен виявити увесь існуючий спектр шкідливого програмного забезпечення, що засвідчує складність та необхідність створення ефективних підходів до виявлення шкідливого програмного забезпечення та про наявність необмеженого простору можливостей з розробки нових методів в даній галузі. Виконано огляд фактичного стану інформаційної безпеки, класифікуються та висвітлюються специфічні атрибути механізмів безпеки, аналізуються різні критерії класифікації ризиків безпеки інформаційної системи. В першому розділі розглянуто категорії та особливості видів загроз інформаційній безпеці. В другому розділі міститься загальний опис методів аналізу загроз, порівнюються статичний, динамічний та гібридний методи аналізу шкідливого програмного забезпечення та висвітлюються переваги і недоліки кожного з них. В третьому розділі розглядаються новітні засоби виявлення та протидії загрозам інформаційних систем, аналізуються особливості їх впровадження. Надано ретельний огляд поточних досліджень методології виявлення шкідливого програмного забезпечення. Мета статті - надання загального уявлення про сучасний стан інформаційної безпеки та існуючі сучасні методи захисту інформаційних систем від можливих загроз.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського