РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829346<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Європейський гравірований портрет XVI-XIX ст. з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: дослідження, ілюстрований каталог : у 2 кн.. Кн. 2 / Г. М. Юхимець, Д. Д. Фоменко, І. І. Цинковська, П. І. Скрипник, Л. М. Гутник. - Київ, 2023. - 660, [3] c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Запропонований ілюстрований науковий каталог європейського гравірованого портрета XVI-XIX ст. (понад 800 од. опису) є першим довідковим виданням зібрання НБУВ, що презентує образи історичних осіб (імператорів, королів та можновладців, політичних, державних, релігійних діячів, військовиків, учених, філософів, істориків, письменників, поетів, композиторів, музикантів, акторів, художників, у т. ч. української еліти, в портретах, створених відомими і маловідомими граверами і рисувальниками європейських країн. Описи гравюр у каталожній частині видання переважно подано за абеткою імен портретованих осіб. Портрети царів, королів, пап, митрополитів та ін. діячів розміщені за відомими в історіографічних джерелах іменами (Микола II, Людовік XIV, Карл XII, Владислав IV), натомість описи зображень їхніх родичів розташовано за прізвищами, отриманими при народженні (Романови, Бурбони, Габсбурги та ін.). Уведення до наукового обігу зібрання гравірованого портрета НБУВ, детальний науковий опис та мистецтвознавчий аналіз багатьох невідомих і маловідомих творів відкриває можливості та перспективи для подальших досліджень діяльності європейських майстрів гравюри XVI - XIX ст. Проведено наукову атрибуцію та мистецтвознавчий аналіз досліджуваних артефактів (встановлено або підтверджено авторство і дату виконання гравюр, уточнено прізвища зображуваних осіб, прочитано і розшифровано написи, підписи, монограми), здійснено розгорнутий науковий опис кожної пам'ятки, що враховує основні та допоміжні елементи й передбачає обов'язкове наведення всіх підписів, написів на лицевому боці та звороті аркушів. Особливістю каталогу є супровід більшості описів гравюр рубрикою «Іконографія», яка подає відомості стосовно використаних під час дослідження або ж атрибуції портретів персоналій, які існують не лише в гравюрі, а й в інших видах образотворчого мистецтва: станковому та монументальному живописі, мініатюрі, рисунку, скульптурі (насамперед прижиттєвих та близьких до них за часом створення).


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ155.3(4)5 я6 я26

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359450/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського