РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829498<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушнерова Я. Г. 
Особливості переживання нестабільних етапів життя в залежності від власної одиниці часу : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Я. Г. Кушнерова; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2019. - 20 c. - укp.

Розглянуто переживання як діяльність, яка реалізується зовнішніми та внутрішніми діями. Розкрито особливості переживання нестабільних етапів життя в залежності від власної одиниці часу Здійснено теоретичне обґрунтування й емпіричне дослідження особливості переживання нормативного кризового етапу життя в залежності від власної одиниці часу індивіда. Для розв'язання поставлених задач було використано наступний комплекс методів: теоретико-методологічний аналіз психологічних першоджерел з досліджуваної проблеми, узагальнення та порівняння теоретичних даних, класифікація та систематизація матеріалу; методи психологічної діагностики та методи математичної обробки даних (описова статистика, регресійний, факторний аналізи, t-критерій порівняння середніх значень, критерій U-критерий Манна-Вітни). Зазначено, що розрахунки виконувалися з використанням пакету прикладних комп'ютерних програм універсальної обробки табличних даних Microsoft Excel XP і пакету статистичного аналізу SPSS for Windows v 20.0,). Метод психологічної діагностики містив: експериментальний метод хронометричної проби Б. Й. Цуканова, психодіагностичні методики: методика "Тест шкільної тривожності Філіпса", методика агресивних і ворожих станів А. Баса-А.Дарки, методика дослідження тривожності Ч. Спілбергера в адаптації Ю. Л. Ханіна, методика акцентуацій характеру Г. Шмішека, методика метод колірних виборів МЦВ - модифікований восьмикольоровий тест М. Люшера (в адаптації Л. М. Собчик), методика "Психогеометричний тип особистості" (С. Деленгер). Вперше встановлено індивідуальні межі підліткової кризи для підлітків з урахуванням особливостей перебігу "внутрішнього" годинника. Констатовано, що внутрішні та зовнішні прояви агресії досягають максимуму або певної порогової точки в зоні сингулярності (2С), що свідчить про відхилення від стану рівноваги. Продемонстровано особливість поводження меланхолоїдів на спаді кризового процесу, що розглядається як пошук нових соціальних позицій, нового досвіду та переживань. Доповнено й уточнено уявлення, що частина переживань підлітків обумовлені агресивними проявами інтер- або інтраперсональної спрямованості та що існування різних видів і рівнів агресії можуть як підтримувати рівноважність системи, так і приводити її у нерівноважний стан; рівень когнітивних потенцій, рiвні cитуативної та оcобиcтicної тривожніcті, самооцінки, типи акцентуацій характеру є постійними на різних етапах кризового процесу; підлітки приховують форми тривожності, невпевненість, песимістичність, власне перенапруження та нерішучість в стресовій ситуації; уявлення про послаблення інтеграційної ролі самосвідомості на етапах спаду і зоні фазової сингулярності; поведінка підлітків в 1¾ С має характер компенсації та в них не встановлена потреба у майбутньому та надії, що є руйнівним для особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.521

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444051 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського