РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829589<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Діденко К. В. 
Соціально-житлові програми в архітектурі столичного Харкова : монографія / К. В. Діденко; Громадська організація "Європейська наукова платформа". - Вінниця : Європейська наукова платформа, 2023. - 178 c. - Бібліогр.: с. 162-178 - укp.

Розглянуто реалізації авангардних концепцій в умовах розбудови соціально-житлової інфраструктури столичного Харкова. У 1920-і рр. формування архітектурно-містобудівних концепцій в СРСР проходило у переклику з основними соціальними ідеями архітектурно-містобудівної практики Заходу у такій послідовності: некритичне запозичення західних буржуазних моделей ("місто-сад"), спроби соціальної інноватики, натхненні класикою утопічного соціалізму (будинок-комуна ж перевтілення фаланстеру); конструювання нових функціонально-просторових моделей як засобів реалізації соціальної доктрини (житлові комбінати), соціально-економічне винахідництво в контексті галузевого планування (соцмісто). Описано функціонально-просторову структуру житлових комплексів. Наведено їх типологічне розподілення та класифікацію. Зазначено, що практична перевірка моделей, яка створювалися на кожному з етапів, ставала стимулом для нових пошуків. Представлено відредагований і адаптований варіант дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури, захищеного автором в 2019 році. Наголошено, що плоди архітектурно-будівельної діяльності українського авангарду, в першу чергу найбільші в світі ранньомодерністські комплекси столичного Харкова, становлять важливу частину національного історично-архітектурного надбання. Завдяки звершенням міжвоєнного періоду у Харкові було створено адміністративний центр з його унікальними житловими кварталами та велике індустріальне соцмісто ХТЗ. Зауважено, що у європейській панорамі творчості піонерів Сучасного руху ці комплекси становлять інтерес не тільки як твори видатної художньої якості, але теж як цікаві соціально-типологічні експерименти, які у своїй сукупності є унікальною колекцією, що доповнює загальну картину суспільної активності новаторської архітектури XX ст., при цьому істотно відрізняючись і від західних (Австрія, Німеччина, Нідерланди), і від російських зразків.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*424.21*333.64(4УКР-4ХАР-2Х) + Щ113(4УКР-4ХАР-2Х)6 + Н71(4УКР-4ХАР-2Х)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868992 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського