РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829758<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юшко К. О. 
Оптимізація лікування хворих на гіпертонічну хворобу з цукровим діабетом 2 типу на підставі визначення рівнів ангіотензину 1-7 та апеліну в сироватці крові : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / К. О. Юшко; Харківський національний медичний університет. - Харків, 2019. - 24 c. - укp.

Розглянуто питання оптимізації лікування хворих на гіпертонічну хворобу (далі – ГХ) з цукровим діабетом (далі - ЦД) 2 типу на підставі вивчення патогенетичної ролі ангіотензину 1-7 та апеліну в розвитку кардіометаболічних порушень. Встановлено вірогідне зниження рівнів ангіотензину 1-7 та апеліну в крові у хворих на ГХ з ЦД 2 типу в порівнянні з практично здоровими особами, а ангіотензину 1-7 - також в порівнянні з хворими на ГХ без ЦД 2 типу. Рівні ангіотензину 1-7 в крові у хворих на ГХ з ЦД 2 типу вірогідно негативно з корелюють систолічним, діастолічним та середнім АТ та такими показниками ремоделювання ЛШ, як КДР, ММЛШ та ІММЛШ. При цьому дефіцит ангіотензину 1-7 у цих хворих асоціюється з більш тяжким перебігом ГХ та структурно-функціональною перебудовою ЛШ - ГЛШ та ДД ЛШ ІІ типу. Рівні апеліну в крові у хворих на ГХ з ЦД 2 типу негативно корелюють з HbA1c та інсуліном, рівнями проатерогенних ліпідів (ТГ, ХС ЛПНЩ), параметрами ремоделювання ЛШ (ТМШП, ТЗСЛШ, ІММЛШ), розміром лівого передсердя та позитивно - зі ШКФ. Дефіцит апеліну у даних хворих асоціюється з тривалим перебігом гіпертензії, діабету, зниженням ШКФ, розвитком КГ ЛШ та ДД ЛШ. Рівень апеліну в крові у хворих на ГХ з ЦД 2 типу є одним з важливих прогностичних факторів патологічного ремоделювання серця, розвиток якого може бути спрогнозовано за допомогою багатофакторної прогностичної моделі з використанням критеріїв, до яких відносяться стать, ЦД 2 типу, рівні апеліну, ступінь АГ, тривалість гіпертензії, рівні ХС ЛПНЩ та ХС ЛПВЩ в крові. Застосування в складі комбінованої антигіпертензивної терапії БРА ІІ олмесартану на відміну інгібітора інгіотензин-перетворюючого ферменту (далі – іАПФ) раміприлу сприяє достовірному підвищенню рівнів ангіотензину 1-7 в крові. У хворих на ГХ з ЦД 2 типу з вихідними низькими рівнями в крові ангіотензину 1-7 антигіпертензивна терапія на базі олмесартану на відміну від раміприлу призводить до достовірного зниження вираженості ГЛШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415.160.23-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443930 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського