РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829788<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pirog T. 
Destruction of biofilms by surfactants synthesized by Acinetobacter calcoaceticus IMV B-7241 in the presence of competitive microorganisms = Руйнування біоплівок під впливом поверхнево-активних речовин Аcinetobacter calcoaceticus IMB B-7241, синтезованих за наявності конкурентних мікроорганізмів / T. Pirog, M. Ivanov // Ukr. Food J. - 2022. - 11, № 2. - С. 291-301. - Бібліогр.: 300 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження ролі в руйнуванні біоплівок поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus IMB B-7241, синтезованих за наявності біологічних індукторів у середовищі з гліцерином різного ступеня очищення. Культивування A. calcoaceticus IMB B-7241 здійснювали в рідкому мінеральному середовищі з використанням як субстратів очищеного гліцерину та відходів виробництва біодизелю. Як біологічний індуктор (конкурентний мікроорганізм) використовували бактеріальний штам Bacillus subtilis БТ-2 у вигляді суспензії живих та інактивованих клітин, а також у вигляді супернатанту. Поверхнево-активні речовини екстрагували з супернатанту культуральної рідини модифікованою сумішшю Фолча. Ступінь руйнування біоплівки за наявності ПАР визначали спектрофотометричним методом. Установлено, що незалежно від субстрату, що використовується, внесення у середовище культивування A. calcoaceticus IMB B-7241 як живих, так і інактивованих клітин B. subtilis БТ-2 супроводжувалося синтезом ПАР, ступінь руйнування біоплівок за дії яких був вищим, ніж у разі використання поверхнево-активних речовин, отриманих на середовищі без індуктора. Ступінь деструкції бактеріальних і дріжджових біоплівок під впливом ПАР, одержаних на очищеному гліцерині за наявності клітин індукторів, становив 36,5 - 85 % і був у 1,5 - 3 рази вищим у порівнянні з використанням ПАР, синтезованих у середовищі без індуктора. Зазначено, що ПАР, синтезовані за наявності біологічних індукторів, руйнували біоплівки досліджуваних тест-культур у досить низьких (7,5 - 960 мкг/мл) концентраціях. Подібні закономірності спостерігали і за використання ПАР, утворених на відходах виробництва біодизелю. Так, внесення в середовище з цим субстратом живих клітин B. subtilis БТ-2 супроводжувалося синтезом поверхнево-активних речовин, за дії яких у концентрації 1,8 - 960 мкг/мл ступінь руйнування біоплівок B. subtilis БТ-2, Proteus vulgaris ПА-12 та Enterobacter cloacae С-8 становив 30,1 - 80,7 % і був вищим, ніж за використання аналогічних концентрацій ПАР, одержаних під час культивування без індуктора (24,1 - 75 %). Деструкція біоплівок Staphylococcus aureus БМС-1, Candida albicans Д-6 і Candida tropicalis PE-2 під впливом ПАР (1,8 - 960 мкг/мл), синтезованих на відходах виробництва біодизелю за наявності як живих, так і інактивованих клітин B. subtilis БТ-2, була у 1,5 - 8 разів вищою у порівнянні з такою за дії ПАР, синтезованих у середовищі без індуктора. В результаті проведеного дослідження доведено можливість регулювання біологічної активності поверхнево-активних речовин A. calcoaceticus IMB B-7241 шляхом внесення в середовище культивування клітин конкурентних бактерій B. subtilis БТ-2, які є індукторами синтезу ПАР із вищою здатністю до руйнування як бактеріальних, так і дріжджових біоплівок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л785.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського