РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829792<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bulii Yu. 
Resource- and energy-saving methods of joint use of by-products and intermediates in alcohol production = Ресурсо- та енергозберігаючі способи сумісної переробки побічних продуктів і напівпродуктів у спиртовому виробництві / Yu. Bulii, A. Kuts, A. Forsiuk // Ukr. Food J. - 2022. - 11, № 3. - С. 373-389. - Бібліогр.: 388 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження й обгрунтування ефективності енергозберігаючих способів сумісної переробки спиртовмісних фракцій у колоні циклічної дії, підвищення ступеня очистки спирту від летких домішок. Дослідження проводили в типовій розгінній колоні та колоні циклічної дії. Витрати рідини контролювали за допомогою витратовимірів постійного перепаду тиску, концентрацію етилового спирту та летких домішок визначали ареометричним і хроматографічним методами, ступінь вилучення домішок і кратність їх концентрування - розрахунковим методом. Використання запропонованих способів забезпечує сумісну переробку побічних продуктів і напівпродуктів спиртового виробництва (головної та сивушних фракцій) у розгінній колоні циклічної дії, оснащеній лускоподібними тарілками зі змінним вільним перерізом, завдяки якій можна отримати високоякісний ректифікований спирт, збільшити його вихід на 3,8 - 4,0 % з однієї тонни умовного крохмалю, або на 10,8 % у порівнянні з відомим способом, і зменшити питому витрату пари на 40 % (від 20 до 12 кг/дал безводного спирту, введеного на тарілку живлення). Подовження часу контакту пари та рідини на тарілках колони до 40 с надає змогу цілком видаляти естери, на 25 % збільшити ступінь вилучення альдегідів, а вищих спиртів сивушного масла та метанолу - на 40 %. Запропоновані технічні рішення й обрані технологічні режими надають можливість підвищити ефективність розділення спиртовмісної суміші в декантаторі, на 26 % збільшити кратність концентрування альдегідів та естерів, вищих спиртів сивушного масла - на 40 %, метанолу - на 37 %, зменшити втрати етилового спирту з концентратом домішок, кількість спиртовмісних відходів, металоємність технологічного обладнання та собівартість ректифікованого спирту. Зроблено висновки, що запропоновані способи надають змогу максимально очищати етиловий спирт від головних і проміжних домішок у колоні циклічної дії, отримати високоякісний спирт, зменшити енерговитрати та втрати спирту з відходами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського