РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829816<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мораді А. 
Швидка концентрація та виявлення холерного вібріону за допомогою магнітних наночасток / А. Мораді, М. Зейноддіні, С. М. Робатжазі // Хімія і технологія води. - 2023. - 45, № 1. - С. 110-118. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Ідентифікація дуже малих кількостей бактеріальних забруднювачів у воді та харчових продуктах завжди була головною проблемою, що стоїть перед вченими та дослідниками. Щоб подолати цю проблему, культура бактерій вважається єдиним доступним традиційним методом збагачення та виявлення бактерій. Але ця процедура дуже трудомістка та потребує тривалої інкубації. Тим не менш, використовуючи такі не культуральні, інтелектуальні та нещодавно розроблені методи, як імуно-магнітна сепарація (ІМС), бактерії можуть бути виявлені відносно легко, що скорочує час, необхідний для процесу виявлення. Робота спрямована на культурне збагачення Vibrio cholerae, одного з найважливіших забрудників водних ресурсів, із використанням методу ІМС. Отримані результати використовуються для порівняння та функціональної оцінки з результатами, отриманими за допомогою трьох поширених методів процесу виявлення бактерій; культура клітин, оцінка АТФ і ПЛР. Для цього, задану концентрацію бактерій диспергували в 1 см<^>3 наночасток (НЧ) оксиду заліза (Fe3O4), покритих аргініном і лізином. Результат до та після застосування методу ІМС порівнювали з клітинною культурою, оцінкою АТФ і молекулярною детекцією (ПЛР) зі специфічними праймерами (ген ompW) V. cholerae. Отримані дані показали високу ефективність та адекватну продуктивність запропонованого способу. Відповідно до аналізу АТФ визначено, що чутливість виявлення НЧ Fe3O4 <64> Arg і Fe3O4 <64> Lys становить близько 2 x 10<^>5 і 2 x 10<^>2 КУО відповідно. Крім того, за даними ПЛР чутливість виявлення НЧ Fe3O4 <64> Arg і Fe3O4 <64> Lys склала відповідно ~ 3,2 x 10<^>5 і 3,2 x 10<^>2 КУО. Відповідно, V. cholerae можна було виділити та збагатити менш ніж за 60 хв, а за допомогою методу молекулярної ПЛР - менш ніж за 4 год.



Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського