РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829817<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ск Мд Рохан Алам 
Багатоетапне дослідження стічних вод хлібобулочних підприємств на здатність очищення із застосуванням процесів хімічної коагуляції та комбінованих методів біологічного очищення / Ск Мд Рохан Алам, Абхішек Дас, Прадьют Кунду, Суніта Адхікарі (Праманік) // Хімія і технологія води. - 2023. - 45, № 1. - С. 119-127. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Комерційні пекарні, що виготовляють торти, пироги, печиво, бісквіти, тістечка, булочки та безліч інших десертів, виробляють стічні води з високим вмістом суспендованих твердих часток, жирів, олій і мастила з високим хімічним споживанням кисню (ХСК) і поживними речовинами, такі як амоній-азот і нітрат-азот, вміст яких надто високий для скидання до міської каналізаційної системи без попередньої обробки. Через складний характер цих стічних вод потрібне багатоетапне рішення. Мета дослідження - проведення багатоетапного дослідження стічних вод пекарні, таких як хімічне очищення з використанням хімічного коагулянту, вторинне очищення в анаеробних реакторах періодичної дії (АРПД) з анаеробними бактеріями і, нарешті, аеробне очищення в реакторі періодичної дії шляхом розвитку акліматизованої біоплівки як для окиснення вуглецю, так і для нітрифікації з подальшим вивченням перебігу хімічних і мікробіологічних процесів у динаміці. Композитний зразок стічних вод був зібраний із сусіднього хлібопекарського заводу, розташованого в Дхулагарх, Західна Бенгалія. Після необхідної характеристики реальне значення ХСК було на рівні 4500 мг/дм<^>3, тоді як рівень амонійного азоту (<$E roman {NH sub 4 sup +~-~N}>) і нітратного азоту (<$E roman {NO sub 3 sup -~-~N}>) був виявлений на рівні відповідно 57 і 69 мг/дм<^>3 у вигляді N. Імітацію синтетичних стічних вод пекарні було приготовано в лабораторії. Хімічна очистка була проведена з використанням галунів і поліелектроліту для зменшення в основному органічних речовин, присутніх у стічних водах у вигляді ХСК, оскільки значення ХСК, <$E roman {NH sub 4 sup +~-~N}> і <$E roman {NO sub 3 sup -~-~N}> були відповідно на рівні 3000, 48 і 82 мг/дм<^>3 у вигляді N після хімічної обробки. Для зниження залишкового високого значення ХПК та вмісту нітратного азоту в хімічно оброблених реальних стічних водах хлібопекарського виробництва були передбачені АРПД. Нарешті, проведено аеробне очищення для остаточного освітлення стічних вод. Після триступеневого очищення стічні води звільняються від органічних і поживних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.094

Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського