РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829820<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чіфчі Д. І. 
Спільно легований Co-Fe активований вуглець, отриманий з відходів цигаркових фільтрів і призначений для знебарвлення та видалення ХПК зі стічних вод текстильного виробництва / Д. І. Чіфчі // Хімія і технологія води. - 2023. - 45, № 2. - С. 158-168. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Легований Co-Fe вуглецевий матеріал синтезовано з цигаркових фільтрів, що створюють значні відходи у світі. Досліджено використання зазначеного синтезованого матеріалу як каталізатор у процесі персульфатного окиснення для знебарвлення та видалення ХСК з біологічно оброблених стічних вод текстильного виробництва. Характеристики спільно легованого Co-Fe вуглецю на основі цигаркових фільтрів (CoFe-CFC) отримано за допомогою СЕМ- і FTIR-аналізу. Установлено, що цей матеріал (CoFe-CFC) містить 1,83 +- 0,19 % Fe і 0,76 +- 0,07 % Co. З використанням дисперсійного аналізу (ANOVA) проведено дослідження знебарвлення стічних вод за різних доз CoFe-CFC, концентрації <$E roman {S sub 2 O sub 8 sup 2-}> і тривалості окиснення, та визначено вплив згаданих параметрів. У разі очищення біологічно оброблених стічних вод текстильного виробництва за допомогою CoFe-CFC і <$E roman {S sub 2 O sub 8 sup 2-}>, ступінь знебарвлення збільшується зі збільшенням усіх параметрів. У результаті окиснення за допомогою 0,4 г/дм<^>3 <$E roman {S sub 2 O sub 8 sup 2-}> і 3 г/дм<^>3 CoFe-CFC протягом 120 хв, можна досягти 84,6 % видалення ХСК і 93,9 % знебарвлення. Крім того, CoFe-CFC має велику адсорбційну ємність, і 83,1 % знебарвлення і 70,3 % видалення ХСК досягається при очищенні біологічно оброблених стічних вод текстильного виробництва у разі адсорбції препаратом CoFe-CFC із концентрацією 3 г/дм<^>3 протягом 120 хв. У результаті, відзначено, що на додаток до утилізації та зменшення відходів за рахунок використання вуглецевого матеріалу з відходів цигаркових фільтрів, можна забезпечити знебарвлення та видалення ХСК із біологічно оброблених стічних вод текстильного виробництва шляхом використання CoFe-CFC як каталізатора у процесі персульфатного окиснення.


Індекс рубрикатора НБУВ: М309

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14165 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського