РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829890<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воробей Н. А. 
Використання бульбочкових бактерій як засобу розширення адаптивних можливостей сої в умовах посухи / Н. А. Воробей, П. П. Пухтаєвич, Т. А. Коць, С. Я. Коць // Фізіологія рослин і генетика. - 2022. - 54, № 1. - С. 26-39. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Вивчено симбіотичні системи, створені соєю сорту Алмаз (Glycine max (L.) Merr.) та штамами бульбочкових бактерій Bradyrhizobium japonicum 646, РС09, В157, за різного вологозабезпечення (30 і 60 % ПВ). У результаті досліджень встановлено, що посуха залежно від функціональної та адаптаційної здатності кожного з мікросимбіонтів пригнічувала процес нодуляції, внаслідок чого кількість і маса кореневих бульбочок рослин за недостатнього поливу зменшувалася порівняно з показниками контрольних рослин (вирощених за 60 % ПВ). Недостатнє вологозабезпечення (30 % ПВ) негативно впливало на функціонування симбіотичних систем Glycine max (L.) Merr. - Bradyrhizobium japonicum залежно від тривалості посухи. Штами Bradyrhizobium japonicum РС09 і В157 формували толерантніші до посухи симбіотичні системи оскільки їм була притаманна вища азотфіксувальна активність за зниженого вологозабезпечення (30 % ПВ) і в період відновлення поливу порівняно зі штамом Bradyrhizobium japonicum 646. Показано, що з подовженням посухи (від 3- до 10-ї доби) різниця за фізіологічними й симбіотичними показниками між дослідними і контрольними рослинами збільшувалася, але з відновленням поливу частково нівелювалася залежно від штаму-інокулянта.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського