РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829891<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuryata V. G. 
Peculiarities of mesostructure and pigment complex formation in leaves of scoto- and photomorphic seedlings of horse beans under the gibberellin and tebuconazole impact = Особливості формування мезоструктури та пігментного комплексу листків ското- і фотоморфних проростків бобів кінських за дії гіберелової кислоти та тебуконазолу / V. G. Kuryata, B. O. Kuts // Фізіологія рослин і генетика. - 2022. - 54, № 1. - С. 40-51. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Проаналізовано особливості формування мезоструктури листків, синтезу фотосинтетичних пігментів за дії гіберелової кислоти та її антагоніста тебуконазолу у ското- і фотоморфних проростків бобів кінських. Встановлено, що гібереліни беруть активну участь у регуляції ското- і фотоморфогенезу. Гіберелова кислота та ретардант тебуконазол істотно впливали на гістогенез листків ското- і фотоморфних проростків. На світлі товщина листків була більшою в обох варіантах досліду порівняно з контролем. Однак за умов скотоморфогенезу під впливом гіберелової кислоти листки ставали тоншими порівняно з контролем та варіантом з інгібітором синтезу гіберелінів тебуконазолом. В темряві за дії гібереліну формувалися тонші комплекси тканин - хлоренхіми, верхнього та нижнього епідермісу. Співвідношення між хлорофілами а і b в контролі становило 4,3, за дії тебуконазолу - 4,5, а за дії гібереліну - 3,7. Оскільки вміст і співвідношення хлорофілів а і b зменшувалися під дією гібереліну та підвищувалися під дією антигіберелінового препарату тебуконазолу, це свідчить про вплив гібереліну на формування фотосинтетичного апарату. У скотоморфних проростків процес перетворення ненасичених жирних кислот (ЖК) у насичені найбільше пригнічував тебуконазол, а за дії гібереліну співвідношення було меншим. У фотоморфних проростків цей процес не пригнічувався порівняно з контролем ні екзогенним гібереліном, ні ретардантом. Отже, світло впливає на процеси метаболізму ЖК під час гетеротрофної фази розвитку. Блокування тебуконазолом синтезу нативного гібереліну в проростках призводить до зниження відтоку ліноленової кислоти з сім'ядолей внаслідок уповільнення росту та, відповідно, використання цієї ЖК в процесах хлоропластогенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.2-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського