РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829899<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Михальська С. І. 
Актуальні напрями сучасних біотехнологій пшениці : (огляд) / С. І. Михальська, А. Г. Комісаренко // Фізіологія рослин і генетика. - 2022. - 54, № 3. - С. 187-213. - Бібліогр.: 108 назв. - укp.

Пшениця (Triticum aestivum L.) - одна з найважливіших зернових культур, вона є ключовим компонентом раціону людини, основним складником кормів для тварин і зерна для промислових цілей. У зв'язку зі збільшенням чисельності населення в світі зростає необхідність розширення виробництва та збільшення продуктивності пшениці. Крім того, кліматичні зміни потребують підвищення адаптивного потенціалу рослин до стресових погодних умов. У зв'язку з цим поліпшення пшениці за ознаками стійкості до біотичних та абіотичних стресів, ознаками якості зерна й ознаками, що впливають на врожайність - основні завдання селекціонерів і генетиків. Подолати негативний вплив біотичних та абіотичних чинників, які здатні значно знижувати врожай цієї культури, можна за допомогою генно-інженерних технологій і добору генотипів із господарсько-важливими ознаками, базуючись на вивченні генетичного поліморфізму. Розглянуто сучасні біотехнологічні підходи поліпшення господарсько-цінних ознак пшениці. Описано перспективні генно-інженерні технології підвищення продуктивності та адаптивності пшениці до абіотичних і біотичних стресів. Висвітлено можливості маркер-асоційованої селекції в процесі створення сортів пшениці з унікальними комбінаціями генів, що забезпечують адаптацію до умов вирощування й набуття необхідного рівня корисних технологічних ознак. Наведено приклади створення нових генотипів пшениці з підвищеною стійкістю до стресових чинників за допомогою генетичних модифікацій. Показано можливості сучасних технологій цілеспрямованого редагування геному із застосуванням системи CRISPR/Cas9 та отримання модифікованих рослин пшениці без продукування в них трансгенних білків із використанням регуляторних механізмів експресії генів шляхом РНК-інтерференції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського