РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829901<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жемойда А. В. 
Особливості формування, функціонування та ефективність соєво-ризобіальних систем при завчасній обробці насіння фунгіцидами різної дії / А. В. Жемойда, А. В. Храпова, С. В. Омельчук, С. К. Береговенко, О. Є. Комінарець // Фізіологія рослин і генетика. - 2022. - 54, № 3. - С. 233-250. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Вивчення ефективності бобово-ризобіальних систем на фоні використання фунгіцидів дає змогу розглянути не тільки пряму дію протруйників на рослини чи азотфіксувальні мікроорганізми, а й розширює розуміння особливостей формування і функціонування складної взаємодії між макро- і мікросимбіонтами за екзогенних чинників впливу і, як наслідок, допомагає у розробці нових, ефективних елементів технології вирощування бобових культур. У вегетаційних умовах із грунтовою культурою досліджено особливості формування, функціонування та ефективність соєво-ризобіальних систем за завчасного (за 14 діб до посіву) протруювання насіння препаратами февер і стандак топ та інокуляції у день посіву бульбочковими бактеріями Bradyrhizobium japonicum РС08. Використовували мікробіологічні, фізіологічні та статистичні методи досліджень. З'ясовано, що застосування протруйників февер і стандак топ для обробки посівного матеріалу сприяло збільшенню висоти і вегетативної маси сої порівняно з контрольними рослинами або забезпечувало їх формування на рівні контрольних упродовж вегетаційного періоду. При цьому за впливу на рослини діючих речовин стандак топу фіксували істотніше підвищення досліджуваних показників, ніж у разі застосування феверу. Показано, що тільки у фазу бутонізації февер дещо пригнічував (на 32,3 %) формування кількості кореневих бульбочок, однак не впливав на їх масу. У фази цвітіння й утворення бобів за використання фунгіцидів кількість і маса кореневих бульбочок були на рівні контролю або перевищували його залежно від хімічного класу протруйника. Протягом онтогенезу рослин сої за завчасного (за 14 діб до посіву) використання фунгіцидів та інокуляції у день посіву B. japonicum РС08 встановлено ефективне функціонування симбіотичного апарату, що сприяло підвищенню зернової продуктивності рослин. За дії феверу і стандак топу врожай зерна сої був більшим порівняно з контрольними рослинами на 6,9 і 10,4 % відповідно. Отже, особливості дії фунгіцидів на формування, функціонування та ефективність соєво-ризобіальних систем визначаються стійкістю штаму до дії протруйника, умовами вирощування рослин, терміном обробки насіння, а також складом застосованого фунгіциду. Отримані результати підтвердили можливість використання аналітично селекціонованого фунгіцидостійкого штаму B. japonicum РС08 як біологічної основи бактеріальних добрив під сою для комплексного застосування у виробничих умовах із препаратами февер і стандак топ за завчасного протруювання насіння (за 14 діб до посіву).


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-44 + П415.264

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського