РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829902<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романенко К. О. 
Роль амінокислот у регуляції стресостійкості культурних злакових рослин : (огляд) / К. О. Романенко, Л. М. Бабенко, І. В. Косаківська // Фізіологія рослин і генетика. - 2022. - 54, № 3. - С. 251-269. - Бібліогр.: 131 назв. - укp.

Вільні амінокислоти - попередники і складові протеїнів є активними учасниками метаболічних і фізіологічних процесів на різних етапах онтогенезу злаків. За дії абіотичних і біотичних стресорів їх вміст істотно зростає, тому амінокислоти можна розглядати як біомаркери стресового стану. Накопичений значний масив даних вказує на кореляцію між здатністю до акумуляції ендогенних амінокислот і стресостійкістю рослин. Гіперсинтез амінокислот підтримує клітинний тургор, осмотичний баланс, сприяє стабілізації мембран. Такі протекторні ефекти заважають витоку електролітів із клітин, знижують вміст активних форм кисню, запобігають "оксидному вибуху". Розглянуто та обговорено мультиплексну роль амінокислот у рослинах, що зазнають впливу абіотичних стресорів, окрему увагу зосереджено на активації антиоксидантних систем захисту. Метаболічну регуляцію за участі амінокислот розглядають як основну стратегію захисту і виживання рослин за несприятливих умов існування. Наведено приклади успішного використання екзогенних амінокислот та їх похідних для поліпшення стресостійкості й урожайності культурних злаків, використання препаратів амінокислот у рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського