РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829906<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Базюк С. О. 
Ефект додавання рідкого поживного середовища при культивуванні черешні сорту Gisela 5 в умовах in vitro / С. О. Базюк, М. С. Кобилецька // Фізіологія рослин і генетика. - 2022. - 54, № 4. - С. 340-350. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - розробити ефективний спосіб культивування in vitro черешні сорту Gisela 5 (Prunus cerasus <$Etimes> Prunus canescens), яка є цінним сортом підщепи в кліматичних умовах України, використовуючи методику з додаванням рідкого поживного середовища на етапі видовження з подальшим укоріненням. Вивчено вплив додавання рідкого поживного середовища (Quorin & Lepoivre - QL) з гібереловою кислотою (ГК3) у трьох концентраціях (0,5 мг/л, 1,0 мг/л та 1,5 мг/л) на третьому тижні культивування на середовищі для розмноження з подальшим культивуванням протягом двох тижнів. Також було досліджено вплив попереднього додавання рідкого поживного середовища на ефективність подальшого вкорінення. Після завершення культивування проводили заміри ростових показників рослин. Показано, що додавання 5 мл рідкого поживного середовища з 1 мг/л ГК3 виявилось найефективнішим, з високою кількістю одержаних пагонів для вкорінення. У варіанті з ГК3 1,5 мг/л спостерігали збільшення кількості пагонів з некротичними проявами та з ознаками гіпергідратації (вітрифікації), такі пагони непридатні для подальшого вкорінення або клонального розмноження. Вважається, що це було спричинено збільшенням рівня вологості в ємності з експлантатами та концентрації ГК3. Встановлено залежність укорінення від попереднього додавання рідкого поживного середовища з ГК3, внаслідок якого збільшується загальна кількість коренів, їх довжина і загальна кількість укорінених експлантатів у порівнянні з контрольним варіантом. Це, насамперед, покращить подальшу адаптацію рослин до умов ex vitro, проте чіткої залежності від концентрації ГК3 не виявлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського