РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829931<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Морозова Л. П. 
Динаміка показників хімічного та біохімічного споживання кисню в р. Південний Буг за 2016 - 2020 рр. / Л. П. Морозова // Збалансов. природокористування. - 2022. - № 1. - С. 90-99. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Здійснено аналіз сучасних екологічних проблем басейну річки Південний Буг, який дозволяє виявити найбільш болючі екологічні загрози. Запропоновано шляхи вирішення цих проблем та оптимізацію управління екологічною безпекою водних ресурсів Вінниччини. Досліджено динаміку хімічного та біохімічного споживання кисню в басейні р. Південний Буг та її основних притоках, починаючи з 2016 та закінчуючи 2020 рр. Встановлено тенденцію до зростання значення БСК5 щорічно на питних водозаборах басейну Південного Бугу в Кіровоградській області, що вказує на збільшення забруднення води річок Інгул, Сухоклія та Чорний Ташлик органічними сполуками. Показано, що значна частина забруднення органічними речовинами, оціненого за показником БСКп, формується за рахунок трьох найбільших міст: Вінниці, Хмельницького та Кропивницького. Сукупна частка цих міст серед досліджуваних точкових джерел сягає 74 % загальної кількості скинутої органічної речовини, встановленої моніторингом. Також забруднення річки Південний Буг органічними сполуками є наслідком надходження їх у поверхневі води з торфовищ та боліт. Частка промисловості в забрудненості поверхневих вод порівняно з комунальним господарством; у складі промислових стічних вод майже в дев'ять разів менше органічних речовин. Основними джерелами промислового забруднення є Ладижинська ТЕС, Інгульська та Смолінська шахти, ВАТ "БОС" м. Вознесенськ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР3) в052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського