РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829932<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткачук О. П. 
Біологічні аспекти функціонування полезахисних лісосмуг в умовах зміни клімату / О. П. Ткачук, Н. Г. Вітер // Збалансов. природокористування. - 2022. - № 1. - С. 100-107. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

В умовах сьогодення однією з найактуальніших проблем агросфери, яка займає 70 % території України і визначає її аграрний потенціал, є стабільність і підвищення стійкості функціонування агроекосистем. Створення та відновлення системи полезахисних лісонасаджень - один з найбільш радикальних шляхів підтримання стійкості агроекосистем, підвищення їх буферності за рахунок часткового відновлення лісових біогеоценозів, які є невід'ємною частиною природних ландшафтів. Мета роботи - оцінити видовий склад полезахисних лісосмуг, провести порівняльний аналіз за фітоценотичною структурою різноманітності насаджень і визначити основні ознаки формування лісового біоценозу в полезахисних лісосмугах як запоруки їх біологічної стійкості. Дослідження проводилися через опрацювання наукових матеріалів відомих вчених щодо біологічних аспектів функціонування полезахисних лісосмуг в умовах зміни клімату. Надано характеристику та основні ознаки полезахисних лісосмуг, їх видовий склад і їх вертикальне розташування у структурі біогеоценозу. Розглянуто значення кожного компоненту трофічного ланцюга живлення, які забезпечують кругообіг речовин та енергії. Такі процеси сприяють розвитку лісового біоценозу, який, у свою чергу, є стійким саморегулюючим насадженням. Полезахисні лісосмуги формують стійкий рослинний покрив, кліматичні умови, являються екологічними чинниками, мають безпосередній вплив на навколишнє природне середовище та є місцем проживання тварин, рослин, вірусів та грибів. Різноманітність видів у полезахисних лісосмугах безпосередньо пов'язана з тривалістю життя рослинних угруповань. Тому, чим молодші полезахисні лісосмуги, тим різноманітніше та інтенсивніше в них життя. Полезахисні лісосмуги допомагають збільшенню видів флори та фауни в екосистемах і агроекосистемах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського