РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000829983<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovalenko Yu. B. 
Experiment test of the reliability of computer systems of integrated modular avionics = Експериментальна оцінка надійності комп'ютерних систем інтегрованої модульної авіоніки / Yu. B. Kovalenko // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 65. - С. 45-53. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Актуальною є задача проектування перспективних обчислювальних систем в класі структур інтегрованої модульної авіоніки (ІМА). Для розробки обчислювальних модулів ІМА потрібна розробка схем перевірок і програмного забезпечення, спеціалізованих під вироби класу ІМА, як в процесі експлуатації на повітряному судні, так і в процесі виробництва на заводі-виробнику. Уніфікація модулів ІМА дозволить побудувати автоматизоване робоче місце по перевірки виробів, що володіє підвищеними показниками уніфікації та стандартизації проектних рішень. Мета роботи - оцінки надійності обчислювальних структур інтегрованої модульної авіоніки для різних конфігурацій апаратних засобів. Отримані результати, засновані на використанні методів теорії систем, методів математичного моделювання, методів теорії надійності, методів теорії ймовірностей. Оцінка надійності проводиться шляхом аналітичного виведення виразу для ймовірності P(t) безвідмовної роботи виробу. Запропоновано уніфіковану топологію внутрішньої мережі обчислювача на базі каналів обміну SpaceWire і варіанти її виконання для різних бортових додатків. Представлені еквівалентні схеми надійності кожної з особистих структур і аналізуються ймовірності безвідмовної роботи кожної структури. Для оцінки ефективності схемних і конструктивно-технологічних рішень, покладених в основу проектування виробу авіоніки класу бортової цифрової обчислювальної машини, була проведена серія експериментів. Оцінці підлягав рівень випромінюваних виробом електромагнітної перешкоди в діапазоні частот 0,01 - 100 МГц. Запропонована фізична схема з'єднань локальної мережі всередині обчислювальної системи, що дозволяє реалізовувати різні логічні з'єднання, виходячи з необхідного функціонального завдання. Варіанти логічних з'єднань впливають на показники надійності. Кращою є схема резервування на рівні ідентичних модулів. Проведено експерименти з оцінки тимчасових характеристик роботи тестів і функціонального програмного забезпечення на реальному виробі. Показано, що структура виробу впливає на тимчасові характеристики циклу виконання бортового завдання. Запропоновано алгоритм контролю обчислювальної системи під час польоту. Встановлено, що для перспективних обчислювальних систем слід використовувати "зовнішнє" ініційоване тестування з введенням мажорування результатів тестування функціональних компонентів. Проведена серія експериментів з тестування модулів з використанням запропонованих алгоритмів. Показані тимчасові характеристики роботи алгоритму тестування вироби. Проведено оцінку надійності для трьох випадків організації внутрішньої структури обчислювальної системи класу IMA.



Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського