РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830025<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vasylyev M. O. 
Structure and properties of 3D printed zirconia applied in dentistry = Структура та властивості надрукованого на 3D-принтері діоксиду цирконію, використовуваного в стоматології / M. O. Vasylyev, P. O. Gurin // Progress in Physics of Metals. - 2023. - 24, № 1. - С. 106-131. - Бібліогр.: 80 назв. - англ.

Останніми роками інтерес до застосування адитивного виробництва (АВ), також відомого як 3D-друк, стає надзвичайно популярним у різних галузях медицини, включаючи стоматологію. В даний час для протезування зубів, виготовлених за методом 3D-друку, найчастіше використовуються металеві та керамічні матеріали. Кераміка з діоксиду цирконію, стабілізована оксидом ітрію (YSZ), стала найліпшою альтернативою для реставрації зубів на металевій основі. У зв'язку з цим основна мета даного огляду полягає у вивченні впливу параметрів 3D-друку на макро- та мікроструктуру і, відповідно, на механічні властивості спеченого діоксиду цирконію YSZ, а на основі цього надати практичні рекомендації для клінічної стоматології та подальші перспективи. Найбільш дослідженими за останні роки за методами 3D-друку такої кераміки є лазерна стереолітографія (Laser-SL) і стереолітографічне цифрове оброблення світлом (SL-DLP), засновані на технології фотополімеризації у ванні. Розглянуто фізичні основи та технологічні параметри цих AB-технологій. Основну увагу зосереджено на впливі теплових умов під час 3D-друку на мікроструктуру затвердіння (щільність, розмір зерна та кристалічний фазовий склад), яка контролюється технологіями виробництва. Також обговорено справжню твердість і двовісну міцність на вигин зразків YSZ, надрукованих на 3D-принтері. Висвітлено переваги 3D-друку кераміки в стоматології.


Індекс рубрикатора НБУВ: К58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського