РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830028<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bahfie F. 
From nickel ore to Ni nanoparticles in the extraction process: properties and application = Від ніклевої руди до наночастинок Ni в процесі екстрагування: властивості та застосування / F. Bahfie, A. Manaf, W. Astuti, F. Nurjaman, E. Prasetyo, Y. Triapriani, D. Susanti // Progress in Physics of Metals. - 2023. - 24, № 1. - С. 173-196. - Бібліогр.: 87 назв. - англ.

Латеритова нікелева руда - мінеральна гірська порода, що містить залізоніклеві оксидні сполуки. Однією з технологій перероблення, запропонованої для оброблення руди, є процес Карона. Загалом процес Карона поєднує пірометалургійну та гідрометалургійну стадії. На пірометалургійній стадії руду, змішану з відновником, нагрівають до <$E1800~symbol Р roman C> у ротаційній обпалювальній електричній печі для перетворення оксиду залізонікелю в залізонікелевий стоп. На гідрометалургійній стадії нікель селективно розчиняється за допомогою розчину (лужного) аміаку. Подальший процес спрямовано на виділення й очищення нікелю в розчині аміаку за допомогою екстракції розчинником та осадження. До недоліків пірометалургійної стадії в процесі Карона можна віднести високу енергомісткість, низьку економічну цінність і технічні проблеми, такі як частково розтоплений матеріал, що заважає подальшому процесу. Перебуваючи на гідрометалургійній стадії, широке використання аміаку спричиняє вплив на навколишнє середовище. Для вирішення завдань пірометалургійної стадії пропонується селективне відновлення. Селективне відновлення - це процес, що сприяє утворенню оксиду заліза для одержання високого вмісту нікелю у проміжному продукті з меншим споживанням енергії. До руди додають добавку для селективного пониження вмісту нікелю та пониження температури реакції. Задля вирішення впливу аміаку на навколишнє середовище запропоновано нову та безпечнішу хімічну речовину як заміну - глутамат натрію. Як альтернативу методу Карона запропоновано селективне відновлення в поєднанні з лужним вилуговуванням за допомогою глутамату натрію. Далі використовується осадження для очищення нікелю, що призводить до одержання наночастинок Ni з чистотою у 90 - 95 мас. %.


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.203-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського