РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830030<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tarelnyk V. B. 
Aluminizing of metal surfaces by electric-spark alloying = Алітування металевих поверхонь електроіскровим легуванням / V. B. Tarelnyk, O. P. Gaponova, N. V. Tarelnyk, O. M. Myslyvchenko // Progress in Physics of Metals. - 2023. - 24, № 2. - С. 282-318. - Бібліогр.: 74 назв. - англ.

Проаналізовано вплив параметрів електроіскрового легування алюмінійовим електродом на якість (шерсткість, мікроструктуру покриття, його суцільність, фазовий склад і мікротвердість) алітованого шару, оцінено вплив методів фінішного оброблення після алітування, вивчено жаротривкість одержаних покриттів. Металографічний аналіз показав, що покриття складаються з трьох ділянок: "білого" шару, дифузійної зони й основного металу. Зі збільшенням енергії розряду зростають такі параметри якості поверхневого шару як товщина, мікротвердість "білого" шару та перехідної зони, шерсткість. Суцільність "білого" шару за енергії розряду Wp = 0,52 Дж є низькою (50 - 60 %), з подальшим збільшенням енергії розряду зростає та за Wp = 6,8 Дж становить 100 %. Збільшення енергії розряду під час електроіскрового легування (ЕІЛ) призводить до змін хімічного та фазового складів шару: за низьких енергій розряду формується шар, що складається переважно з <$Ealpha - roman Fe> й оксидів Алюмінію. Зі збільшенням Wp шар складається з інтерметалідів заліза й алюмінію, а також вільного алюмінію, що підтверджується даними локального мікрорентгеноспектрального аналізу. Для практичного застосування можна рекомендувати процес алітування за методом ЕІЛ з використанням режимів (енергія розряду в межах 4,6 - 6,8 Дж і продуктивність у 2,0 - 3,0 см<^>2/хв), які забезпечують формування "білого" шару завтовшки у 70 - 130 мкм, мікротвердістю у 5000 - 7500 МПа, шорсткістю (Ra) у 6 - 9 мкм і суцільністю у 95 - 100 %. З метою збільшення товщини алітованого шару рекомендовано на крицеву поверхню попередньо наносити консистентну речовину, що містить алюмінійову пудру і, не чекаючи її висихання, проводити ЕІЛ алюмінійовим електродом. Тоді суцільність покриття складає 100 %, товщина шару - до 200 мкм, мікротвердість - 4500 МПа. У роботі представлено результати дослідження параметрів якості багатокомпонентних алюмінійвмісних покриттів систем Al - S, Al - C - S, Al - C - B. Заміна алюмінійового електроду на графітовий призводить до пониження товщини та суцільности "білого" шару, відповідно, до 50 мкм і 30 %. У свою чергу, мікротвердість на поверхні підвищується до 9000 МПа. Додавання до консистентної речовини 0,7 бору призводить до збільшення товщини та суцільности "білого" шару, відповідно, до 60 мкм і 70 %. Мікротвердість на поверхні збільшується до 12 000 МПа. З метою пониження шерсткості поверхневого шару задля одержання суцільних покриттів рекомендується проводити ЕІЛ алюмінійовим електродом, але на менших режимах.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.053.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського