РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830106<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербина О. А. 
Мікросмужкова антенна решітка для наземного сегменту системи керування БПЛА / О. А. Щербина, О. С. Задорожний, Р. Р. Торубара // Наукоєм. технології. - 2023. - № 2. - С. 191-198. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Антени, що використовуються як на БПЛА, так і в системах їх керування повинні бути низькопрофільними і компактними. Зі збільшенням швидкості передачі даних і тенденцією до мініатюрних електронних схем для бездротових цифрових додатків, антени, які необхідні для цих додатків, повинні мати невелику вагу та габарити, легко монтуватися і мати достатньо широку смугу пропускання. Ці вимоги можна задовольнити за допомогою мікросмужкових антенних решіток. Антена має бути низькопрофільною, простою та недорогою у виготовленні, а також вона повинна легко монтуватися на поверхні різних форм. Розглядаються принципи побудови плоских лінійних еквідистантних синфазних антенних решіток із статичним амплітудно-фазовим розподілом. Використовуючи ці принципи, була побудована мікросмужкова плоска антенна решітка. Результати моделювання мікросмужкової антенної решітки розмірністю 4 x 2, елементами якої є шлейф-вібратори, показали можливість формування такою решіткою діаграми спрямованості з достатньою для поставлених цілей шириною на рівні випромінювання половинної потужності. При розміщенні антени для роботи з вертикальною поляризацією ширина діаграми спрямованості в горизонтальній площині склала 18 град, у вертикальній площині 37,5 град. При цьому рівень бічних пелюсток не перевищує значення -10 дБ. Коефіцієнт підсилення мікросмужкової антенної решітки на центральній частоті роботи досягає 10,17 дБі. Досягнуте гарне узгодження стандартної коаксіальної лінії живлення, опір якої дорівнює 50 Ом, з мікросмужковою антенною решіткою. Значення коефіцієнту стоячої хвилі за напругою залишається меншим ніж 2 у смузі частот 250 МГц. На центральній частоті роботи у 5,8 ГГц його значення складає 1,25.


Індекс рубрикатора НБУВ: О538-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського