РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830109<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Луцький М. Г. 
Модель оцінювання ступеня інвестиційної привабливості ІТ-проєктів / М. Г. Луцький, В. М. Сидоренко, С. В. Яроцький // Наукоєм. технології. - 2023. - № 3. - С. 223-232. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Залучення прямих іноземних інвестицій у розбудову післявоєнної України неможливе без повного, обгрунтованого і всебічного аналізу ступеня інвестиційної привабливості (СІП) відповідних об'єктів промисловості та інфраструктури. Причому зрозуміло, що зазначений аналіз має грунтуватися на сучасних експертних системно-інформаційних технологіях та класичних критеріях прийняття рішень (ККПР). Отже сьогодні, як ніколи актуалізуються питання розробки та впровадження проектів в ІТ-сфері, підготовка ІТ-кадрів, створення та оцінювання привабливих умов для інвестицій. Стаття присвячена розвитку експертних технологій побудови і аналізу групових систем переваг (ГСП) експертів на множині характерних рис інвестиційної привабливості (ХРІП) для оцінювання СІП ІТ-проєктів. Під системою переваг СІП розуміється обгрунтоване упорядкування (ранжування) цих рис: від більш прийнятної, значущої, вагомої тощо, - до менш прийнятної. Представлено модель оцінювання СІП ІТ-проєктів, яка за допомогою побудови матриць рішень на множині ХРІП та комплексного порівняльного аналізу усіх отриманих ГСП, дозволяє зробити вибір оптимально ефективного ККПР для оцінювання СІП ІТ-проєктів на незвичайно високому рівні значущості <$E alpha> = 1 %. А проведене експериментальне дослідження запропонованої моделі оцінювання СІП ІТ-проєктів встановило, більшу, стосовно інших ККПР, ефективність критерію Севиджа, оскільки він має оптимізаційний зміст, тобто мінімізує у ГСП відхилення в думках як більшості, так і меншості випробуваних. Що й вилилося у максимальне узагальнене значення збігу з ГСП, яке було побудовано за допомогою інших методів ККПР. Однак, з іншого боку у ККПР Севиджа вплинув на появу у ГСП пов'язаних рангів. Крім того, обгрунтовано необхідність поглибленого вивчення ставлення членів саме підгрупи mC як самої чисельної, а отже і надійної, до значущості рис інвестиційної привабливості об'єктів експертизи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)391-210.2 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського