РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бараннік Д. В. 
Метод стеганокомпресійного кодування на основі поліадичного базису / Д. В. Бараннік // Наукоєм. технології. - 2023. - № 3. - С. 271-279. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розкрито особливості функціонування інформаційної інфраструктури, як базової складової систем управління об'єктами та підрозділами сил оборони та безпеки України, стосуються забезпечення інформаційної безпеки. Найбільшої значимості ці питання набирають в умовах воєнного часу. Отже потрібно забезпечувати потрібний рівень безпеки спеціальних інформаційних ресурсів. Висунута проблематика стає більш наочною в умовах використання для інформаційного обміну відкритих бездротових мереж передачі даних. Звідси підвищення безпеки спеціальних інформаційних ресурсів в бездротових інфокомунікаційних системах є актуальним науково-прикладним завданням. Забезпечення конфіденційності досягається в основному за рахунок використання технологій та методів захисту інформації. Обгрунтовано те, що наряду з методами криптографічного шифрування необхідно використовувати методи стеганографічних перетворень. В той же час для існуючих методів стеганографічних перетворень з використанням відеозображення контейнера (ВЗК) проявляються певні недоліки: обмеженість ємності стеганографічного каналу передачі прихованої інформації; недостатній рівень стійкості прихованих повідомлень до методів активного та пасивного стеганоаналізу. Звідси мета досліджень полягає у розробці методів стегнаографічного кодування інформації з використанням ВЗК для підвищення ємності прихованого каналу передачі інформації. Розроблено структурно-комбінаторне стеганокомпресійне кодування з маскуванням, що базується на наступних етапах: формування поліадичного базису для фрагменту відеозображення; структурне стеганокомпресійне кодування в поліадичному базисі основ; маскування структурної стеганографічної надмірності шляхом її локалізації на основі корекції довжини стеганограми. Створено правило вбудовування інформації для структурно-комбінаторного стеганокомпресійного кодування, яке полягає в тому, що: один біт приховуваного повідомлення вбудовується на старшу позицію одновимірного поліадичного числа в двовимірному базисі; локалізація стеганографічної надмірності досягається на основі відкидання молодшого біта стеганограми.



Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського