РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830339<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Красова О. О. 
Фіторізноманіття схилових ландшафтів причорноморської частини басейну Інгульця: структура та збереження : монографія / О. О. Красова; ред.: Д. В. Дубина; Національна академія наук України, Криворізький ботанічний сад. - Кривий Ріг. - Київ : Талком, 2023. - 259 c. - Бібліогр.: с. 147-166 - укp. - англ. - лат.

Представлено результати досліджень рослинного покриву схилових ландшафтів причорноморської частини басейну р. Інгулець. Проаналізовано структурний склад ценофлор. Розроблено класифікацію рослинності, розкрито специфіку її територіальної та екологічної диференціації. Виявлено раритетну складову флори, проведено созологічну оцінку угруповань і запропоновано заходи з оптимізації охорони фіторізноманіття. Зауважено, що фітогено- та фітоценофонд Степу як найбагатший серед усіх природних регіонів України у значній мірі підтримується за рахунок фрагментованих решток природної рослинності. Саме схилові ландшафти долин річок і балок є аренами процесів еволюції і формування нових видів та їх угруповань, що розпочалися в післяльодовиковий період і тривають дотепер. Пониззя басейну річки Інгулець, яка перетинає в субмеридіональному напрямку Придніпровську височину та Причорноморську низовину, до нинішнього часу лишається однією із недостатньо вивчених територій українського Степу. Проте, внаслідок вторгнення російських окупаційних військ природа Інгулецького краю зазнала колосальної шкоди, оскільки одна з ліній фронту на півдні країни проходила по Інгульцю на межі Миколаївської та Херсонської областей. Цілком очевидно, що руйнівна великомасштабна війна на терені України має і яскраво виражений екоцид. Унаслідок російського теракту і знищення Каховської ГЕС під загрозою зникнення наразі опинилося 30% природно-заповідного фонду Херсонської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.64-658.734.1 + Е0*822.219(45УКР,25)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869995 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського