РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830425<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ван Ченьдо 
Фортепіанна музика для дітей і про дітей у творчості композиторів Європи та Китаю : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / Ван Ченьдо; Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової. - Одеса, 2017. - 16 c. - укp.

Простежено тенденцію перетину музично-культурних традицій Китаю і Європи з виходом на специфіку дитячої музики європейських і китайських авторів. Цикли К. Дебюссі, С. Скотта, В. Ребікова, С. Прокоф'єва, В. Косенка, Б. Бартока, Я. Константінідіса, Тань Дуня, які написані для дітей і про дітей, стали предметом аналізу. Вони демонструють складні співвідношення відповідних альтернатив "про дітей" - "для дітей", а в ряді випадків відверто комбінують зазначені показники. Можливо тільки композиції В. Косенка і Дін Шаньде, деяких інших китайських авторів безкомпромісно виділяють ідею "музики для дітей". Має місце відверта настанова першого номера в циклах усіх розглянутих авторів, тоді як завершальні номери дитячих циклів визначають стильову перспективу розвитку цього виду мистецтва. Напевно, найбільш відверто це заявлено Дебюссі і Бартоком, у яких "Ляльковий кек-уок" і "Шість танців в болгарських ритмах" вказують на стильові заявки наступних епох. "Клавірність-пейзажність рококо" у Прокоф'єва і Константінідіса як підсумкове звучання є багатозначно ненав'язливою. Однак, психологічно базові для сприйняття авторського задуму твору його початковий і кінцевий номери у кожного із згаданих авторів є ретельно вивіреними в координації з цілісністю форми. Або, як це спостерігаємо в "дитячій музиці" китайського композитора Тань Дуня, традиційна циклічність представлена "згорнутою" в одній п'єсі, що представляє водночас і підсумок вже усталеного, і заявку на нові стильові ознаки музики XX - XXI століть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(5КИТ) + Щ318.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428920 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського