Марушко Ю. В. Роль урсодезоксихолевої кислоти в терапії захворювань гепатобіліарного тракту в дітей : (огляд) / Ю. В. Марушко, О. А. Дмитришин, Б. Я. Дмитришин, О. А. Бовкун, Т. В. Іовіца // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 5. - С. 84-92. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.Відомо, що значну частку в структурі захворювань органів травлення в дітей становлять розлади бліарного тракту, в основі яких лежить порушення регуляції жовчоутворення та жовчовиділення. Актуальним питанням є пошук безпечних та ефективних препаратів, що можуть запобігати трансформації біліарних розладів в органічну патологію, зокрема холецистит, жовчнокам'яну хворобу. Одним із таких лікарських засобів є урсодезоксихолева кислота (УДХК), яка активно використовується в педіатрії завдяки її гепатопротекторним, імуномодуляторним, холеретичним, антихолестатичним та іншим властивостям. Результати огляду літератури свідчать про те, що терапія УДХК забезпечує різноманітні клінічні ефекти: поліпшує функцію печінки за рахунок зниження рівня печінкових ферментів, запобігає прогресуванню захворювань печінки, трансформації функціональних змін в органічну патологію, особливо в пацієнтів із холестатичними захворюваннями гепатобіліарного тракту, та є альтернативним варіантом для лікування хронічних захворювань печінки. Доведена терапевтична ефективність, висока якість та безпека УДХК створюють перспективу доцільності введення цього препарату до схеми лікування дітей з функціональними та органічними захворюваннями печінки та бліарного тракту. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів. Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5-52
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|