РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ярема Н. М. 
Клінічний випадок комбінованого імунодефіциту, діагностованого за допомогою визначення TREC / Н. М. Ярема, Г. В. Макух, Л. М. Вірстюк, О. В. Фединська, О. Р. Боярчук // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 5. - С. 123-127. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Рання діагностика комбінованих імунодефіцитів (КІД) і вчасна терапія мають вкрай важливе значення для подальшого життя дитини. При народженні в дітей частіше немає специфічних ознак хвороби, проте вже з перших місяців життя можуть спостерігатися тяжкі інфекційні захворювання, які впливають на результати подальшого радикального лікування. Виявлення Т-клітинної лімфопенії за допомогою визначення кількості кілець висічення рецепторів Т-клітин (T-cell receptor excision circle - TREC) у сухій плямі крові після народження дитини лягли в основу неонатального скринінгу тяжких КІД. Для виявлення В-клітинної лімфопенії використовують визначення KREC (карра-cleleting recombination excision circle). Клінічний випадок. Наведено перший випадок КІД (T-B+NK+), запідозреного за допомогою аналізу TREC в Україні в дитини віком 2,5 міс. Імунодефіцит маніфестував тяжкою ускладненою пневмонією у віці 2 міс., яка мала атиповий перебіг, була резистентною до лікування. Проведене скринінгове дослідження для виявлення Т-і В-лімфопенії із застосуванням TREC/KREC-методу двічі показало нульове значення TREC і показник KREC - 3,12 х 10<^>5 на 10<^>6 клітин, що вказувало на тяжкий КІД. Проведене в подальшому імунологічне дослідження підтвердило дефіцитТ-ланки імунітету. Приєднання тромбозу вен і наростання поліорганної недостатності призвели до смерті дитини. Отже, проведення скринінгу новонароджених із використанням аналізу TREC надає змогу вчасно розпізнавати комбіновані імунодефіцити, що надає змогу в подальшому проводити адекватну терапію та заходи для попередження життєвозагрозливих інфекцій, у тому числі SARS-CoV-2. Дослідження виконано відповідно до принципів Еельсінської декларації. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дитини. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського