РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830544<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бєлоусова О. Ю. 
Фактори ризику розвитку функціональних гастроінтестинальних розладів у дітей : (огляд) / О. Ю. Бєлоусова, Л. А. Казарян // Сучас. педіатрія. Україна. - 2022. - № 6. - С. 62-67. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати фактори ризику виникнення функціональних гастроінтестинальних розладів (ФГІР) у дітей, що надасть змогу попередити розвиток цих порушень та оптимізувати їх терапію. Наведено аналіз літератури щодо факторів ризику виникнення найпоширеніших розладів - функціональної диспепсії та синдрому подразненого кишечника. Серед усіх потенційних предикторів ФГІР найбільш вагомим є хронічний психологічний стрес. Основними тригерами його виникнення вважають порушення сну, надмірне розумове навантаження, незадоволення стосунками в родині, з друзями та батьками, зловживання гаджетами, смартфонами тощо. Серед предикторів ФГІР не менш важливим вважають порушення харчування, починаючи з раннього віку, зокрема штучне вигодовування. У більш дорослому віці факторами ризику виникнення ФГІР є надмірне вживання ліпідів, прихильність до FODMAPs дієти, вживання ультраоброблених продуктів. Крім цього, порушення режиму харчування, вживання холодних страв також призводять до виникнення дисфункції шлунково-кишкового тракту. Важливим аспектом вивчення факторів ризику ФГІР є рівень фізичної активності та нутритивний статус дітей. Функціональними гастроінтестинальними розладами є стани, які характеризуються рецидивним абдомінальним болем, який не пояснюється структурними або біохімічними порушеннями. Зацікавленість функціональною патологією є цілком виправданою та зрозумілою: незважаючи на те, що функціональні захворювання шлунково-кишкового тракту не становлять безпосередньої загрози життю, вони значною мірою знижують його якість: зачіпають усі шари суспільства незалежно від соціально-економічного статусу статі або раси, порушують мікроклімат у сім'ї; а це спричиняє занепокоєння дитини та батьків, формує віддалені наслідки в майбутньому зумовлює тривалий діагностичний пошук, повторні консультації, невиправдані призначення та витрати. Такий предмет обговорення не може залишитися без дослідницького інтересу оскільки саме визначення основних факторів ризику ФГІР надає змогу попередити розвиток цих розладів, підвищити я кість життя, скоротити час та витрати на обстеження пацієнта та оптимізувати терапію. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського