РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830593<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shkolnyi O. 
Advisability and possibility of using ICT during preparation for the EIA in mathematics = Доцільність та можливість використання ІКТ під час підготовки до ЗНО з математики / O. Shkolnyi, Yu. Tykhonenko // Фіз.-мат. освіта. - 2021. - № 2. - С. 11-16. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Наразі дослідження, що стосуються методики організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень з математики українських випускників, набули надзвичайної актуальності. Це пов'язано, зокрема, з тим, що з 2021 р. тест ЗНО з математики є обов'язковим в системі державної підсумкової атестації. Мета роботи - визначення доцільності та можливості використання інформаційно-комунікаційних технологій при підготовці до ЗНО з математики. Для досягнення цієї мети організовано статистичне опитування учнів, результати якого в подальшому можуть бути використані при створенні методичних рекомендацій для фахівців з підготовки до незалежного оцінювання. Для досягнення цілей застосовано емпіричні методи: власне опитування за допомогою електронного засобу (Google form), спостереження за навчальним процесом учнів, а також аналіз результатів їхніх досягнень. У дослідженні використано комплекс методів наукового пізнання: порівняльний аналіз для з'ясування різних поглядів на проблему; систематизація та узагальнення для формулювання висновків і методичних порад; узагальнення авторського педагогічного досвіду та спостережень. Як показало опитування українських випускників, більшість із них обирають комбінований підхід під час підготовки до ЗНО з математики, тобто використовують як електронні засоби навчання, так і друковані посібники. Більшість учнів надає перевагу підготовці до тестування з репетитором або на офлайн курсах. Самостійно готуються, в основному, учні класів і шкіл фізико-математичного профілю. Понад 80 % опитаних позитивно ставляться до використання електронних засобів навчання в процесі підготовки до ЗНО, причому найбільш популярними з них є тестові онлайн платформи та відеоуроки на YouTube. 64 % опитаних учнів задоволені власним рівнем підготовки до ЗНО з математики, а серед причин невдоволення називають недостачу знань, умінь і навичок, отриманих у школі. Однак, більшість опитаних вважають, що підготовку до ЗНО повинна цілком забезпечувати держава на безкоштовній основі. При цьому основним шляхом до вдосконалення системи підготовки до ЗНО учні вважають необхідність матеріального заохочення вчителів та учасників тестування. Встановлено, що електронні засоби при підготовці до ЗНО з математики поки що є малопопулярними. Причиною цього може бути слабкий рівень поширення технологій у нашій країні. Саме тому офлайн курси та репетитори є найбільш розповсюдженим вибором абітурієнтів при підготовці до ЗНО. Готовність учнів платити репетиторам і на курсах показує нинішню неспроможність держави в межах шкільного навчання дати учням необхідний рівень знань взагалі та для складання ЗНО зокрема. Таким чином, в Україні склалася ситуація, коли "тіньова" система освіти домінує за якістю та популярністю над офіційною. Проблемою, яка виникає перед державою, є врегулювання тіньового сектору освітніх послуг так, щоб він не заважав, а сприяв забезпеченню належної якості освіти.



Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського